ФОП-роботодавця оштрафовано більше ніж на 100 000 грн за порушення норм КЗпП

Які дії підприємця призвели до покарання на гроші?

ФОП-роботодавця оштрафовано більше ніж на 100 000 грн за порушення норм КЗпП

⇛ Кадрові документи, що мають бути у ФОП-роботодавця ⇚

У 2019 році інспектори праці Головного Управління Держпраці у Харківській області провели перевірку фізичної особи — підприємця Ч.Д. (далі – ФОП Ч.Д.). Під час інспектування за місцем здійснення господарської діяльності суб’єкта було виявлено працівника, залученого до роботи з порушенням частини 3 статті 24 КЗпП. Тобто, без належного оформлення трудових відносин. ФОП Ч.Д. допустив до виконання робіт працівника, з якими не уклав трудового договору про прийняття на роботу й не повідомив територіальний орган ДФС.


Особа пояснила своє перебування на робочому місці стажуванням. Однак, для перевірки кваліфікації майбутнього працівника в трудовому законодавстві передбачена можливість установлення випробування при прийнятті на роботу.

Під час проведення контрольного заходу ФОП-роботодавець не надав жодних документів, які б підтвердили факт належного оформлення трудових відносин. Враховуючи зазначені обставини, Другий апеляційний адміністративний суд дійшов висновку, що постанова Держпраці про накладення штрафу винесена в межах повноважень та у спосіб визначений чинним законодавством України.

Отже, суб’єкту господарюванню доведеться сплатити штраф у розмірі 125 тис. 190 грн (сто двадцять п’ять тисяч сто дев’яносто гривень).

Нагадуємо, що з 02.02. 2020 року в Україні діють нові штрафи. Дізнайтеся, на скільки і за що штрафуватимуть роботодавців у 2020 році.

За інформацією Держпраці

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2558

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2536

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29424

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
12018

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28866

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді