Уряд дозволив роботу дитячих садків. А як гарантує безпеку малечі?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Батьки, які працюють під час карантину, нарешті можуть відводити дітей до садочків. Заклади дошкільної освіти отримали рекомендації МОЗ щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину. Які обов’язкові умови допуску дитини? Як зміниться звичний режим дітей, батьків та працівників дитсадків?

Уряд дозволив роботу дитячих садків. А як гарантує безпеку малечі?

Наказ про припинення дистанційної роботи через скасування карантину

25 травня 2020 року набрала чинності постанова МОЗ «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID -19)» від 21.05.2020 № 25.

Відповідно до рекомендацій МОЗ при вході до закладу дошкільної освіти працівники та діти мають проходити температурний скринінг. До садочків не допускаються малята та працівники із температурою вище ніж 37,2 С.

Батьки мають перебувати на території садочків в масках та передавати свої дітей вихователю поза межами будівлі дошкільного закладу.

Уряд дозволив роботу дитячих садків. А як гарантує безпеку малечі?

На вході до дитячого садка має бути облаштовано місце для обробки рук спиртовмісним антисептиком, а також нагадування для дітей та дорослих про важливість дезінфекції рук. Зокрема, заклади можуть скористатись постерами, які розробило МОН.

Протягом дня, щонайменше раз на 4 години, дітям необхідно вимірювати температуру.

Якщо дитина матиме температура тіла більше ніж 37,2 С або будуть наявні симптоми гострого респіраторного захворювання, її необхідно ізолювати та повідомити про це медпрацівника й батьків.

На період карантину в дитячих садках заборонено:

  • використовувати багаторазові рушники, м’які іграшки та килими з довгим ворсом;
  • перебувати в приміщенні у вуличному взутті;
  • проводити заходи за участю дітей більше ніж з однієї групи;
  • проводити батьківські збори, крім тих, що проводять дистанційно.

Також МОЗ рекомендує:

  • проводити додаткові заняття щодо профілактики вірусних захворювань для дітей;
  • надавати пріоритет активностям на свіжому повітрі;
  • створити максимальну дистанцію в групі та під час харчування;
  • обмежити заняття, що потребують фізичного контакту або додаткового інвентарю;
  • розробити графік прогулянок таким чином, щоби не допустити змішування груп.

Заклади дошкільної освіти зобов'язані:

  • забезпечити працівників засобами індивідуального захисту (ЗІЗ),
  • дезінфікувати поверхні щонайменше раз на 2 години,
  • проводити вологе прибирання 2 рази на день,
  • провітрювати приміщення протягом дня.

Працівники дошкільних закладів повинні:

  • мити руки із милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками щонайменше раз на 2 години;
  • носити маски або респіратори протягом робочого дня.

За інформацією Міністерства освіти і науки України

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
119

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
231

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
251

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15046

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10314

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді