Нова карантинна постанова визначила, що захисні маски треба носити в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті. Попередні карантинні обмеження зобов’язували носити маски в громадських місцях. Де тепер треба перебувати в масці, а де можна без неї? Роз’яснює шеф-редактор Експертус Кадри Ірина Іванченко.

Наказ про видавання масок
Уряд заборонив на період дії карантину перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у т. ч. виготовлених самостійно. Заборону передбачає пункт 3 нової «карантинної» постанови Уряду — постанови КМУ «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» від 20.05.2020 № 392 (далі — Постанова № 392).
Наразі Уряд встановив карантин до 22 червня (п. 1 Постанови № 392).
Що таке «громадські будинки і споруди»? Визначають ДБН В.2.2-9:2018 «Громадські будинки та споруди. Основні положення», затверджені наказом Мінрегіонбуду від 28.09.2018 № 260.
Громадські будинки та споруди — це загальна назва будинків і приміщень, які призначені для розміщення закладів, підприємств, організацій, які надають послуги фізичним особам (населенню) або юридичним особам (громаді та державі) (п. 3.6 розділу 3 ДБН В.2.2-9:2018).
Попередня карантинна постанова КМУ від 11.03.2020 № 211 зобов’язувала носити маски в громадських місцях — не лише в громадських будинках/спорудах, а й на дитячих майданчиках, у під’їздах житлових будинків, на вулицях і в парках.
Нині маєте перебувати в масці у громадському транспорті та приміщенні будь-якого підприємства, установи, організації, закладу — банку, медичного закладу, магазину, офісу. Носити маску, коли йдете вулицею чи гуляєте в парку — не потрібно.
Наказ про припинення простою після карантину
Нагадаємо, що перебувати у масці в офісі — це також настанова від Головного санітарного лікаря України (Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при здійсненні дозволених видів діяльності, які передбачають приймання відвідувачів у офісних приміщеннях, на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджені постановою Головного санітарного лікаря України від 09.05.2020 № 16).
Ірина Іванченко
шеф-редактор журналу «Кадровик-01», експертно-правової системи Експертус Кадри
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.