Хто зможе працювати з 22 травня 2020 року

Уряд встановив черговий етап карантину по всій Україні — з 22 травня до 22 червня 2020 року (постанова КМУ «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» від 20.05.2020 № 392; далі — Постанова № 392).

Хто зможе працювати з 22 травня 2020 року

Як оформити повернення працівників на роботу після карантину

Хоча Постанова № 392 практично повністю замінила та в більшості продублювала попередню «карантинну» постанову КМУ від 11.03.2020 № 211, є в ній і норми про послаблення деяких обмежень.

Частина послаблень діє одразу для всієї країни, наприклад:

Частину обмежень зніматимуть для кожного регіону окремо. Так званий адаптивний карантин тепер полягатиме в тому, що кожен регіон оцінюватимуть за трьома критеріями:

  • заповненість ліжкомісць,
  • кількість зроблених тестів,
  • кількість захворілих на 100 тис. населення.

З огляду на ці критерії карантинні обмеження послаблятимуть окремо для кожного регіону. Рішення про послаблення протиепідемічних заходів переглядатимуть не рідше одного разу на сім днів з урахуванням оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.

У регіонах, в яких можна послабити протиепідемічні заходи, дозволяється:

з 22 травня:

  • регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжнародному сполученні на місцях для сидіння (в Києві оголосили про запуск громадського транспорту з 23 травня);
  • проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб (більше осіб — за погодженням з МОЗ);
  • проведення релігійних заходів за умови перебування не більше однієї особи на 10 кв. метрах площі будівлі;
  • діяльність готелів (крім функціонування ресторанів у готелях).

З 25 травня:

  • перевезення пасажирів метрополітенами (пасажири — в захисних масках);
  • відвідування закладів дошкільної освіти (порада: дочекайтеся офіційної інформації про відкриття вашого садочка, адже місцева влада сама вирішуватиме, коли садки будуть готові до прийому дітей).

Те, що запрацює громадський транспорт, не означає автоматичного завершення карантину. Керівники тих підприємств, яким не заборонено працювати, мають зважити всі «за» і «проти» масового повернення працівників в офіси та ухвалити рішення про відновлення звичного режиму роботи. Можливо, це буде плавний та поступовий вихід з карантину, коли на роботу повертатимуться не всі одночасно. Хтось може залишитися на дистанційній роботі як мінімум до офіційного завершення карантину. Після карантину можна укласти з працівниками трудовий договір про дистанційну роботу.

Наказ про запровадження дистанційної роботи як постійного режиму роботи

З 1 червня:

  • робота закладів фізкультури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб);
  • відвідування занять в групах не більше ніж 10 осіб в закладах освіти, проведення професійно-практичної підготовки, участь в освітньому процесі, пов’язаному з освітою дорослих, у публічному захисті наукових досягнень у формі дисертацій та відповідних підготовчих заходах тощо;
  • перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (з деякими обмеженнями щодо регіонів, в яких не послаблено протиепідемічних заходів);
  • міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом між регіонами (в межах кількості місць для сидіння та з деякими обмеженнями щодо регіонів, в яких не послаблено протиепідемічних заходів).

З 10 червня:

  • діяльність закладів харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, за умови дотримання протиепідемічних заходів;
  • діяльність закладів культури, зокрема з прийманням відвідувачів за рішенням власника (органу управління), у тому числі культурних заходів, за умови перебування не більше однієї особи на 5 кв. метрах площі приміщення, де проводиться захід;
  • діяльність закладів, що надають послуги з розміщення.
З 15 червня — прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

Ганна Степанець, головний редактор журналу «Кадровик-01»

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5407

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123533

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді