Хто зможе працювати з 22 травня 2020 року

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Уряд встановив черговий етап карантину по всій Україні — з 22 травня до 22 червня 2020 року (постанова КМУ «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» від 20.05.2020 № 392; далі — Постанова № 392).

Хто зможе працювати з 22 травня 2020 року

Як оформити повернення працівників на роботу після карантину

Хоча Постанова № 392 практично повністю замінила та в більшості продублювала попередню «карантинну» постанову КМУ від 11.03.2020 № 211, є в ній і норми про послаблення деяких обмежень.

Частина послаблень діє одразу для всієї країни, наприклад:

Частину обмежень зніматимуть для кожного регіону окремо. Так званий адаптивний карантин тепер полягатиме в тому, що кожен регіон оцінюватимуть за трьома критеріями:

  • заповненість ліжкомісць,
  • кількість зроблених тестів,
  • кількість захворілих на 100 тис. населення.

З огляду на ці критерії карантинні обмеження послаблятимуть окремо для кожного регіону. Рішення про послаблення протиепідемічних заходів переглядатимуть не рідше одного разу на сім днів з урахуванням оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.

У регіонах, в яких можна послабити протиепідемічні заходи, дозволяється:

з 22 травня:

  • регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжнародному сполученні на місцях для сидіння (в Києві оголосили про запуск громадського транспорту з 23 травня);
  • проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб (більше осіб — за погодженням з МОЗ);
  • проведення релігійних заходів за умови перебування не більше однієї особи на 10 кв. метрах площі будівлі;
  • діяльність готелів (крім функціонування ресторанів у готелях).

З 25 травня:

  • перевезення пасажирів метрополітенами (пасажири — в захисних масках);
  • відвідування закладів дошкільної освіти (порада: дочекайтеся офіційної інформації про відкриття вашого садочка, адже місцева влада сама вирішуватиме, коли садки будуть готові до прийому дітей).

Те, що запрацює громадський транспорт, не означає автоматичного завершення карантину. Керівники тих підприємств, яким не заборонено працювати, мають зважити всі «за» і «проти» масового повернення працівників в офіси та ухвалити рішення про відновлення звичного режиму роботи. Можливо, це буде плавний та поступовий вихід з карантину, коли на роботу повертатимуться не всі одночасно. Хтось може залишитися на дистанційній роботі як мінімум до офіційного завершення карантину. Після карантину можна укласти з працівниками трудовий договір про дистанційну роботу.

Наказ про запровадження дистанційної роботи як постійного режиму роботи

З 1 червня:

  • робота закладів фізкультури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб);
  • відвідування занять в групах не більше ніж 10 осіб в закладах освіти, проведення професійно-практичної підготовки, участь в освітньому процесі, пов’язаному з освітою дорослих, у публічному захисті наукових досягнень у формі дисертацій та відповідних підготовчих заходах тощо;
  • перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (з деякими обмеженнями щодо регіонів, в яких не послаблено протиепідемічних заходів);
  • міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом між регіонами (в межах кількості місць для сидіння та з деякими обмеженнями щодо регіонів, в яких не послаблено протиепідемічних заходів).

З 10 червня:

  • діяльність закладів харчування, зокрема приймання відвідувачів у приміщеннях, за умови дотримання протиепідемічних заходів;
  • діяльність закладів культури, зокрема з прийманням відвідувачів за рішенням власника (органу управління), у тому числі культурних заходів, за умови перебування не більше однієї особи на 5 кв. метрах площі приміщення, де проводиться захід;
  • діяльність закладів, що надають послуги з розміщення.
З 15 червня — прийняття та відправлення повітряних суден, що виконують пасажирські перевезення авіаційним транспортом.

Ганна Степанець, головний редактор журналу «Кадровик-01»

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
114

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
230

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
246

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15041

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10242

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді