Хто складає протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, у 2020 році?

Раніше на суб’єкта декларування могло бути складено одразу два протоколи від різних органів. Що змінилось?

Хто складає протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, у 2020 році?

☝ Як діяти керівнику, якщо працівник невчасно подав декларацію

Повноваження НАЗК та Нацполіції щодо складання адміністративних протоколів, пов'язаних з корупцією, не були розмежовані до жовтня 2019 року.

Як наслідок на суб’єкт декларування могло бути складено одразу два протоколи від різних органів. Працівники НАЗК та Нацполіції виконували одну й ту саму роботу одночасно, що значно зменшувало кількість суб’єктів декларування, стосовно яких виявлялися порушення.

У жовтні 2019 року до Кодексу України про адміністративні правопорушення були внесені зміни, що дозволяють зробити роботу НАЗК та Нацполіції в напрямку виявлення адміністративних порушень, пов’язаних з корупцією, ефективнішою.

Серед таких порушень — несвоєчасне подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані.

Наразі НАЗК складає протоколи про адміністративні порушення, пов’язані з корупцією, лише стосовно топчиновників – осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Повний перелік таких осіб регламентує стаття 50 Закону України «Про запобігання корупції».

⇛ Вимоги до надання пояснень за е-деклараціями згідно з новим Порядком ⇚

Стосовно всіх інших суб’єктів декларування мають право складати протоколи тільки уповноважені особи Національної поліції.

За інформацією НАЗК

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Затвердження, погодження та призначення відповідального за антикорупційну програму юридичної особи

Яким вимогам має відповідати антикорупційна програма юридичної особи? Яку назву посади передбачити в штатному розписі для особи, відповідальної за її реалізацію? Чи можна поєднати виконання цієї функції з безпосередніми посадовими обов’язками? Про це і не тільки — тут і зараз
7490

Запобігання корупції в органах державної влади і місцевого самоврядування

Ухвалене наприкінці 2014 року нове антикорупційне законодавство визначило стратегію антикорупційної політики держави, створило правові, організаційні й інституційні засади її діяльності у сфері запобігання та протидії корупції.
3553

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді