Роботодавець має правильно підготувати робочі місця та чітко спланувати послідовність дій працівників в умовах пандемії.

Міжнародна організація праці (МОП) оприлюднила Методичний посібник, який допоможе організувати роботу сезонних працівників в умовах пандемії. У посібнику підготовлені рекомендації для роботодавця на трьох основних етапах роботи:
- підготовка,
- виконання,
- контроль.
Умови для укладання трудових договорів на сезонні роботи
Зокрема, на першому етапі роботодавець має:
- підготувати засоби гігієни для працівників;
- забезпечити достатню кількість індивідуальних пляшок води із зазначенням на кожній прізвища працівника;
- вивісити у санвузлах та поруч із каністрами з водою рекомендації щодо запобіжних заходів, миття рук, тощо.
МОП рекомендує уникати колективного інформування та передавати вказівки сезонним працівникам через СМС або телефоном.
Роботодавець має адаптувати організацію праці та час, необхідний для різних завдань із урахуванням надзвичайних вимог, зокрема:
- змінювати робочий час,
- розбити перерви на частини,
- збільшити час на прибирання, тощо.
Приймання матеріалів, завантаження й розвантаження також слід забезпечити з обмеженням контактів.
На другому етапі роботи роботодавцю слід організувати рух людей в робочих приміщеннях. За можливості помітити на підлозі дистанціювання. Обмежити кількість працівників в одному приміщенні.
Необхідно відмовитись від колективних перевезень. У разі спільної поїздки: дві особи на машину із розміщенням по діагоналі (один спереду/другий позаду).
Під час роботи на ділянках відстань між працівниками має складати кілька рядків. У разі необхідності спільної роботи роботодавець має утворити групи по двоє, по троє і не змінюйте їх, поки не зникне в цьому потреба.
МОП також передбачає певні вимоги щодо організації перерв та приміщень для паління.
На третьому етапі роботодавцю необхідно проконтролювати:
- правильне розуміння працівниками вимог під час роботи,
- наявність і використання ЗІЗ,
- дотримання правил безпеки,
- дотримання часу закінчення роботи в плані використання засобів обробки,
- виконання вимог дистанціювання.
Регулярно розпитуйте працівників про самопочуття, наявність можливих симптомів.
МОП застерігає роботодавців
Переконайтесь, що увага до небезпеки інфекціювання не применшує важливості і не зменшує уваги до інших ризиків, властивих даній роботі (вантажні роботи, монотонна робота, падіння з висоти, хімічні ризики, використання засобів індивідуального захисту тощо).
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.