Мінекономіки затвердило профстандарт монтажника інформаційно-комунікаційного устаткування

Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування встановлює, налагоджує та обслуговує інформаційно-комунікаційні системи.

Мінекономіки затвердило профстандарт монтажника інформаційно-комунікаційного устаткування

Мінекономіки наказом від 01.07.2020 № 1247 затвердило професійний стандарт «Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування».

Згідно з Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» професійна назва роботи «Монтажник інформаційно-комунікаційного устаткування» (код КП 7242) належить до робітників металургійних та машинобудівних професій та може використовуватися у сфері супутникового, дротового та бездротового електрозв'язку.

⇛ Онлайн пошук по Класифікатору професій ⇚

Монтажників електронного устаткування допускають до роботи за професією за наявності диплома кваліфікованого робітника або свідоцтва про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за професією, медичної довідки попереднього (періодичного) медичного огляду про придатність до роботи та посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці, пожежної безпеки, правил технічної експлуатації інформаційно-технічного устаткування, наявність відповідної групи з електробезпеки.

Монтажники електронного устаткування можуть працювати одноосібно або у складі групи на підприємствах з монтажу інформаційно-комунікаційного обладнання; підтримувати в робочому стані локальні та глобальні мережі; готувати до продажу, демонструвати та консультувати споживачів інформаційно-комунікаційного обладнання.

Мінекономіки затвердило профстандарт монтажника інформаційно-комунікаційного устаткуванняНаказ про уточнення назви посади у штатному розписі відповідно до Класифікатора професій

Також професійний стандарт містить інформацію:

  • про умови праці;
  • про документи, що підтверджують професійну та освітню кваліфікацію, її віднесення до рівня Національної рамки кваліфікацій (НРК);
  • про навчання та професійний розвиток;
  • про первинну професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації без присвоєння нового рівня освіти;
  • про нормативно-правову базу, що регулює професійну діяльність;
  • про загальні компетентності;
  • про перелік трудових функцій (професійних компетентностей за трудовою дією або групою трудових дій, що входять до них);
  • про опис трудових функцій (трудові функції; предмети та засоби праці; професійні компетентності; знання, уміння та навички).
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників: перелік випусків

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників — це систематизований за видами економічної діяльності збірник описів професій, які наведено у Класифікаторі професій.
174937

Професійний стандарт кухаря

Професійний стандарт кухаря, розроблений у 2015 році з ініціативи роботодавців, професійних об’єднань та профільних навчальних закладів.
6287

Професійні стандарти в Україні

Із 1 січня 2017 року термін «професійний стандарт» з’явився в Кодексі законів про працю України та Законі «Про оплату праці». Наприкінці травня Уряд ухвалив Порядок розроблення та затвердження професійних стандартів. Розберімося, навіщо вони та як стосуються кадрової практики.
11192

Використання кваліфікаційних характеристик професій працівників при складанні штатного розпису

При розробленні штатного розпису, під час приведення кадрових документів у відповідність до Класифікатора професій, кадрова служба повинна враховувати завдання, обов’язки, кваліфікаційні вимоги, визначені для різних професій. Необхідну інформацію можна отримати з кваліфікаційних характеристик, що містяться у Випусках Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП).
11203

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді