Мінекономіки затвердило профстандарт сортувальника—здавальника металу

Сортувальник—здавальник металу приймає, сортує, маркує, ув’язує, пакетує, упаковує, зважує металопрокат, металопродукцію, окремі рулони, виконує поплавковий облік металу, видаляє дефекти, пакує штанги фасонної і сортової продукції, листи і профілі, групує їх за вагою, розмірами, сортами та марками.

Мінекономіки затвердило профстандарт сортувальника—здавальника металу

Мінекономіки наказом від 14.07.2020 № 1328 затвердило професійний стандарт «Сортувальник—здавальник металу». Робота над профстандартами стає систематизованою. Попередній профстандарт для професії був затверджений у 2017 році і переглянутий вчасно — у 2020.

Згідно з Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327, професійна назва роботи «сортувальникздавальник металу» (код КП 8122) належить до робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин та може працювати на металургійному виробництві чавуну, сталі і феросплавів.

Професійна діяльність сортувальниказдавальника металу є типового за складністю операцій, що виконують, поділ на кваліфікаційні розряди не здійснюють.

Робітничі професії: як добирати для штатного розпису

Чоловіків та жінок у віці від 18 років допускають до роботи за професією сортувальникздавальник металу:

  • після одержання повної або базової загальної середньої освіти та професії безпосередньо на виробництві;
  • за наявності документа, що підтверджує професійну кваліфікацію «сортувальникздавальник металу»;
  • за наявності медичної довідки про проходження попереднього (періодичного) медичного огляду з висновком медичної комісії про придатність до роботи за професією «сортувальникздавальник металу»;
  • за наявності сертифікату про проходження профілактичного наркологічного огляду;
  • за наявності довідки про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду;
  • після проходження навчання та спеціального навчання з питань охорони праці;
  • після проходження вступного та первинного інструктажу з охорони праці. Після первинного інструктажу на робочому місці до початку самостійної роботи робітник повинен під керівництвом кваліфікованого працівника пройти стажування не менше 2 - 15 змін або дублювання не менше шести змін;
  • за наявності посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці.

Сортувальникздавальник металу може:

  • працювати під керівництвом начальника дільниці, старшого майстра, майстра, бригадира;
  • ставити завдання учню сортувальника-здавальника металу.

Штрафи 2022

Також професійний стандарт містить інформацію:

  • щодо умов праці;
  • щодо засобів індивідуального захисту;
  • щодо документів, які підтверджують професійну та освітню кваліфікацію, її віднесення до рівня Національної рамки кваліфікацій (НРК);
  • щодо навчання та професійного розвитку;
  • щодо первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації без присвоєння нового рівня освіти;
  • щодо спеціального, спеціалізованого навчання;
  • про нормативно-правову базу, що регулює професійну діяльність;
  • про загальні компетентності;
  • щодо переліку трудових функцій (професійних компетентностей за трудовою дією або групою трудових дій, які входять до них);
  • про опис трудових функцій (трудові функції; предмети та засоби праці; професійні компетентності; знання, уміння та навички).

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

image76

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
74

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5947

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1000

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530443

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123966

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді