Мінсоцполітики про порядок вивільнення працівників

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Міністерство соціальної політики України в листі від 06.08.2015 № 11812/0/14-15/06 роз’яснило порядок звільнення працівника при скороченні штату й повідомлення про іншу роботу

Міністерство соціальної політики України в листі від 06.08.2015 № 11812/0/14-15/06 роз’яснило порядок звільнення працівника при скороченні штату й повідомлення про іншу роботу.

Мінсоцполітики нагадує, що згiдно з пунктом 1 частини першої статтi 40 Кодексу законiв про працю України (далi — КЗпП) трудовий договiр, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договiр до закiнчення строку його чинностi можуть бути розiрванi власником або уповноваженим ним органом лише у випадку змiн в органiзацiї виробництва i працi, в тому числi лiквiдацiї, реорганiзацiї, банкрутства або перепрофiлювання пiдприємства, установи, органiзацiї, скорочення чисельностi або штату працiвникiв.

При звiльненнi працiвникiв за пунктом 1 частини першої статтi 40 КЗпП має бути дотриманий певний порядок вивiльнення.

Роботодавець повинен видати наказ про внесення змiн в органiзацiю виробництва i працi, в якому розкривається змiст цих змiн.

Потiм скласти i затвердити новий штатний розпис.

Вiдповiдно до статтi 49-2 КЗпП про наступне вивiльнення працiвникiв персонально попереджають не пiзнiше нiж за 2 мiсяцi.

Одночасно з попередженням про звiльнення у зв’язку iз змiнами в органiзацiї виробництва i працi власник або уповноважений ним орган пропонує працiвниковi iншу роботу на тому самому пiдприємствi, в установi, органiзацiї. У разi згоди працiвника переведення на iншу роботу здiйснюється за його заявою. При вiдсутностi роботи за вiдповiдною професiєю чи спецiальнiстю, а також у разi вiдмови працiвника вiд переведення на iншу роботу на тому самому пiдприємствi, в установi, органiзацiї працiвник, на власний розсуд, звертається за допомогою до державної служби зайнятостi або працевлаштовується самостiйно.

Мінсоцполітики зазначає, що на пiдставi статтi 43 КЗпП при звiльненi працiвникiв за пунктом 1 частини першої статтi 40 КЗпП необхiдно також отримати згоду профспiлкового органу на таке звiльнення.

Вiдповiдно до статтi 44 КЗпП при звiльненнi на пiдставi пункту 1 частини першої статтi 40 КЗпП працiвниковi виплачується вихiдна допомога у розмiрi не менше середнього мiсячного заробiтку.

Окрiм цього, пункт 5 частини першої статтi 36 КЗпП передбачає можливiсть припинення трудового договору в порядку переведення працiвника, за його згодою, на iнше пiдприємство, в установу чи органiзацiю чи у зв’язку з переходом на виборну посаду. Для звiльнення необхiдне клопотання роботодавця того пiдприємства, установи, органiзацiї, куди працiвник переводиться. Працiвник повинен подати заяву роботодавцевi пiдприємства (установи, органiзацiї), з якого вiн звiльняється, оскiльки закон вимагає згоди роботодавця на припинення трудового договору в порядку переведення на iнше пiдприємство, в iншу установу, органiзацiю (для переведення працiвникiв до iншого структурного пiдроздiлу зi статусом юридичної особи).

Нагадуємо, що листи мiнiстерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять iнформацiйний, рекомендацiйний та необов’язковий характер.

Підготувала Марина Маслюк,

головний редактор газети «Ранкові Новини Кадровика» «Експертус Кадри»,

провідний редактор порталу prokadry.com.ua

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
84

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5993

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
1016

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530559

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
124003

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді