Мінекономіки затвердило профстандарт фахівця із соціальної допомоги вдома

Фахівець із соціальної допомоги вдома організовує, надає соціальні послуги та соціальну допомогу вдома особам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим особам працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці, які перебувають у складних життєвих обставинах, у подоланні цих обставин та мінімізації їх негативних наслідків.

Мінекономіки затвердило профстандарт фахівця із соціальної допомоги вдома

Ексклюзивно для Вас ➤ Норма робочого часу на 2021 рік

Мінекономіки наказом від 20.06.2020 № 1180 затвердило професійний стандарт «Фахівець із соціальної допомоги вдома».

Згідно з Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» професія «Фахівець із соціальної допомоги вдома» (код КП 2446.2) належить до професіоналів в галузі соціального захисту населення. Такий фахівець може надавати соціальну допомогу без забезпечення проживання.

Кваліфікаційні категорії:

  • Фахівець із соціальної допомоги вдома;
  • Фахівець із соціальної допомоги вдома II категорії;
  • Фахівець із соціальної допомоги вдома I категорії;
  • Провідний фахівець із соціальної допомоги вдома.

Фахівець із соціальної допомоги вдома працює під керівництвом керівника надавача соціальних послуг та підпорядковується завідувачу відповідного відділення.

Перелік затверджених професійних стандартів

Також професійний стандарт містить інформацію:

  • про умови праці;
  • про умови допуску до роботи за професією;
  • про документи, що підтверджують професійну та освітню кваліфікацію, її віднесення до рівня Національної рамки кваліфікацій (НРК);
  • про навчання та професійний розвиток фахівців із соціальної допомоги вдома;
  • про нормативно-правову базу, що регулює професійну діяльність;
  • про загальні компетентності;
  • про перелік трудових функцій (професійних компетентностей за трудовою дією або групою трудових дій, що входять до них);
  • про опис трудових функцій (трудові функції; предмети та засоби праці; професійні компетентності; знання, уміння та навички)

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Гарячі питання військового обліку на підприємствах

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників: перелік випусків

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників — це систематизований за видами економічної діяльності збірник описів професій, які наведено у Класифікаторі професій.
174446

Професійний стандарт кухаря

Професійний стандарт кухаря, розроблений у 2015 році з ініціативи роботодавців, професійних об’єднань та профільних навчальних закладів.
6237

Професійні стандарти в Україні

Із 1 січня 2017 року термін «професійний стандарт» з’явився в Кодексі законів про працю України та Законі «Про оплату праці». Наприкінці травня Уряд ухвалив Порядок розроблення та затвердження професійних стандартів. Розберімося, навіщо вони та як стосуються кадрової практики.
11075

Використання кваліфікаційних характеристик професій працівників при складанні штатного розпису

При розробленні штатного розпису, під час приведення кадрових документів у відповідність до Класифікатора професій, кадрова служба повинна враховувати завдання, обов’язки, кваліфікаційні вимоги, визначені для різних професій. Необхідну інформацію можна отримати з кваліфікаційних характеристик, що містяться у Випусках Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП).
11102

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді