Заходи здійснюють на виконання окремих доручень Кабміну та Держпраці.

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області з 01 по 20 липня 2020 року фахівці Управління відвідали 1188 суб’єктів господарювання в рамках комплексної превенції з легалізації праці, безпеки та протиепідемічного захисту. Під час превентивних візитів вони спілкуються з працівниками магазинів, кафе, аптек, АЗС, лісогосподарських та деревообробних підприємств, з будівельниками та автоперевізниками.
Інформаційні відвідування інспектори здійснюють на виконання окремих доручень Кабміну та Держпраці, спрямованих на роз’яснення роботодавцям та працівникам переваг офіційного працевлаштування, вимог з безпеки та гігієни праці, важливості виконання протиепідемічних заходів.
Увага!
Одночасно фахівці Управління проводять моніторинг дотримання відповідних вимог. Тож до суб'єктів господарювання, в яких за попереднім моніторингом виявлено ймовірні порушення в оформленні трудових відносин, інспектори завітають повторно — вже не з інформаційним, а з інспекційним відвідуванням.
Права роботодавця під час інспектування з праці
Попередні результати моніторингу свідчать, що в умовах карантину загостилася проблема відсутності соціальних гарантій у працівників, які працюють без належного укладання трудових договорів. Також чимало роботодавців використовують таку нелегальну форму праці як стажування без оформлення трудових відносин.
Управління Держпраці у Рівненській області закликає роботодавців офіційно оформлювати трудові відносини з працівниками та негайно усунути порушення.
Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.