Заходи здійснюють на виконання окремих доручень Кабміну та Держпраці.
За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області з 01 по 20 липня 2020 року фахівці Управління відвідали 1188 суб’єктів господарювання в рамках комплексної превенції з легалізації праці, безпеки та протиепідемічного захисту. Під час превентивних візитів вони спілкуються з працівниками магазинів, кафе, аптек, АЗС, лісогосподарських та деревообробних підприємств, з будівельниками та автоперевізниками.
Інформаційні відвідування інспектори здійснюють на виконання окремих доручень Кабміну та Держпраці, спрямованих на роз’яснення роботодавцям та працівникам переваг офіційного працевлаштування, вимог з безпеки та гігієни праці, важливості виконання протиепідемічних заходів.
Увага!
Одночасно фахівці Управління проводять моніторинг дотримання відповідних вимог. Тож до суб'єктів господарювання, в яких за попереднім моніторингом виявлено ймовірні порушення в оформленні трудових відносин, інспектори завітають повторно — вже не з інформаційним, а з інспекційним відвідуванням.
Права роботодавця під час інспектування з праці
Попередні результати моніторингу свідчать, що в умовах карантину загостилася проблема відсутності соціальних гарантій у працівників, які працюють без належного укладання трудових договорів. Також чимало роботодавців використовують таку нелегальну форму праці як стажування без оформлення трудових відносин.
Управління Держпраці у Рівненській області закликає роботодавців офіційно оформлювати трудові відносини з працівниками та негайно усунути порушення.
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)