У КП назва професії — «рентгенолаборант», а згідно з розділом ХІХ «Охорона здоров’я» Списку № 1 право на пільгову пенсію мають молодші спеціалісти з медичною освітою рентгенівських відділень (кабінетів), а також молодші спеціалісти з медичною освітою, зайняті у відділеннях інтервенційної радіології (рентгенохірургічний блок). Який запис внести до трудової працівника: згідно з КП чи Списком № 1?

Як оцифрувати трудові книжки для ПФУ: покроковий алгоритм
Записи до трудових книжок працівників про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, роботодавець уносить відповідно до зазначених у Класифікаторі Професій найменувань (п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).
Якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, виданого за результатами атестації і має відповідати найменуванню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.
Дізнайтеся, що зробити кадровику, коли працівник досягає пенсійного віку
Список № 1 передбачає загальну категорію посад працівників, яка характеризується освітньо-кваліфікаційними вимогами: молодші спеціалісти з медичною освітою. Згідно з наказом МОЗ від 23.11.2007 р. № 742 «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою» посада «рентгенолаборант» віднесена до молодших спеціалістів з медичною освітою.
Таким чином, у трудову книжку працівника необхідно внести назву посади «рентгенолаборант» (код КП 3229), яка зазначена у Класифікаторі професій й належить до професійного угрупування «Інші асистенти професіоналів в галузі сучасної медицини (крім медичних сестер)».
За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років