Які документи необхідні для реєстрації в службі зайнятості?
Більшість центрів зайнятості, які розміщені «зеленій» зоні рівня епідемічної небезпеки повертаються до штатного режиму роботи та відновлюють особистий прийом громадян.
Протягом останніх карантинних місяців для реєстрації в службі зайнятості достатньо було заповнити лише дві заяви та надіслати їх на електронну пошту центру зайнятості. Громадяни, які реєструвалися онлайн, повинні взяти з собою на запланований особистий прийом до кар’єрного радника оригінали документів, а саме:
- паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;
- облікова картка платника податків;
- трудова книжка (цивільно-правовий договір або документ, який підтверджує період зайнятості);
- диплом або інший документ про освіту;
- військовий квиток (у разі потреби).
Крім зазначених документів, для отримання статусу безробітного подаються:
1) внутрішньо переміщеними особами у разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення:
- заява про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості (цивільно-правовий договір, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань), або відповідне рішення суду — у разі припинення трудових відносин (припинення зайнятості) у судовому порядку;
- розрахунковий документ (квитанція), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення (за можливості).
2) членами особистого селянського господарства, для яких така робота була основною (крім осіб, які закінчили або припинили навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти), звільнилися із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і вперше приймаються на роботу та звернулися для реєстрації до центру зайнятості протягом шести місяців з дня закінчення або припинення навчання чи звільнення із служби), - довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства, видана сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки.
Зазначену довідку не подають члени особистого селянського господарства, які:
- є внутрішньо переміщеними особами;
- проходили військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
3) військовослужбовцями (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, утворених відповідно до законів, Держприкордонслужби, СБУ, Держспецтрансслужби, поліцейськими, особами рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, а також особовим складом воєнізованих аварійно-рятувальних служб, утворених відповідно до законодавства на постійній основі (далі - військовослужбовці), які звільнені із служби за станом здоров’я, у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів без права на пенсію, - військово-обліковий документ, в якому зазначена дата взяття їх на облік у військовому комісаріаті відповідно до законодавства.
Чи передбачена допомога з безробіття для громадян, які працювали неофіційно?
Якщо людині до 35 років і вона не має страхового стажу, оскільки, можливо, працювала без оформлення трудових відносин, їй буде призначена допомога з безробіття у мінімальному розмірі (на період карантину і 30 днів після його закінчення – 1 тис. грн, після його закінчення – 650 грн) строком на 180 календарних днів. Якщо людина старша за 35 років не має страхового стажу, \ згідно з чинним законодавством, вона не має права на виплату допомоги з безробіття.
Чи можна стати на облік у центрі зайнятості не за місцем проживання?
Так, зареєструватися як безробітний можна в будь-якому центрі зайнятості незалежно від місця проживання.
Чи може зареєструватися в центрі зайнятості, людина яка втратила трудову книжку?
У випадку втрати трудової книжки особа має подати дублікат трудової книжки або довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи, або цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує періоди зайнятості.
Увага! Трудову книжку необхідно пред’являтися не тільки під час реєстрації як безробітного, а й під час кожного відвідування центру зайнятості. Таким чином працівник центру зайнятості, серед іншого, перевіряє чи не працевлаштувався шукач роботи самостійно та чи не втратив він при цьому право на отримання допомоги по безробіттю.
Поставити свої запитання щодо отримання допомоги по безробіттю ви можете на «гарячу лінію» державної служби зайнятості за номером 0 800 50 99 66.
☝ Як скасувати скорочення, якщо вже повідомили працівників
За інформацією Мінекономіки