Уряд надаватиме допомогу по частковому безробіттю не тільки під час карантину через COVID-19

Затверджено новий законопроєкт затверджено.

Уряд надаватиме допомогу по частковому безробіттю не тільки під час карантину через COVID-19

19 серпня Кабмін ухвалив законопроєкт, яким розширив дію статті 47-1 Закону України «Про зайнятість». Нагадуємо, що раніше дана стаття передбачала допомогу по частковому безробіттю на період карантину тільки з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Документи для отримання допомоги по частковому безробіттю

Новий законопроєкт розширює програму по частковому безробіттю і дозволяє отримувати допомогу у випадку встановлення подібних обмежень у зв'язку з іншими захворюваннями в майбутньому та надає Уряду право визначати порядок надання допомоги на період карантину, її розмір, строки надання, а також порядок повернення коштів, спрямованих на фінансування такої допомоги.

Мінекономіки наголошує, що завдяки програмі підтримки по частковому безробіттю вдалося зберегти понад 360 тисяч робочих місць, здійснивши загальні виплати на суму понад 1,5 мільярда гривень.

Наразі на допомогу по «частичці» можуть розраховувати будь-які суб’єкти: як малого чи середнього підприємництва, зокрема готелі, кафе, ресторани; ФОП, що є застрахованою в системі загальнообов’язкового соціального страхування особою; так і великі підприємства.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5741

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47661

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23579

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102611

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249226

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді