Чому Держпраці не рекомендує укладати договори аутстафінгу?

Підприємства, які укладають такі договори без дозволу, наражаються на штрафи.
Чому Держпраці не рекомендує укладати договори аутстафінгу?


ГУ Держпраці у Херсонській області нагадало, що на ринку праці продовжують здійснювати діяльність посередники та фірми, які працюють за договорами аутстафінгу (працівник наймається, або продовжує працювати в одній компанії чи фірмі, а вписаний у штат іншої — так названої компанії-аутстафера).

Непоодинокі випадки, коли компанія-аутстафер жодним чином не оформлює своїх працівників. Таким чином позбавляє громадян гарантованого державою права на офіційну працю та отримання ними держаних гарантій та страхового стажу.

Держпраці закликає всіх роботодавців бути уважними та обережними, оскільки, багато аутстафінгових компаній створюються з метою організації схем з фіктивної діяльності, ухилення від сплати податків чи відмивання доходів. Зокрема, слід звертати увагу, яким чином працівник працевлаштований безпосередньо компанією-аутстафером.

Нагадаємо, що підстав, щоб укласти договір аутстафінгу, наразі немає. Підприємства, які знехтують цим та укладуть договори без дозволу, наражаються на фінансові санкції. Відповідатимуть обидві сторони договору — і замовник персоналу, і той, хто його надав.

Штрафи за використання персоналу на умовах аутстафінгу

Суб’єкти господарювання можуть оскаржити штрафні санкції в суді. Утім, однозначної позиції суди не мають. Доцільно перевірити та переконатись, що працівники оформлені на роботу згідно із законодавством, адже сезон масштабних перевірок від Держпраці розпочато.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
44

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5728

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
908

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
530045

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123825

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді