КМУ оновлює процедуру створення професійних стандартів

Професійні стандарти зможуть розробляти роботодавці, їх організації та об’єднання, органи державної влади, наукові установи, галузеві ради, громадські об’єднання та інші зацікавлені суб’єкти.

Якою буде процедура створення професійних стандартів?

Перелік затверджених професійних стандартів

Національне агентство кваліфікацій відповідно до частини 3 статті 39 Закону України «Про освіту» 05.09.2017 № 2145-VIII розробило та надіслало до Мінекономіки для розгляду та винесення на громадське обговорення проєкт постанови КМУ «Про затвердження Порядку розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів» (далі — Порядок).

⇛ Практичне застосування профстандартів в кадровій роботі ⇚

Новий Порядок повинен спростити процес затвердження та перегляду професійних стандартів, забезпечити їх високу якість та наблизити якість підготовки кадрів до потреб ринку праці.

Пропозиції та зауваження до проєкту постанови можна надати на сайті Мінекономіки.

Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри

image12

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників: перелік випусків

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників — це систематизований за видами економічної діяльності збірник описів професій, які наведено у Класифікаторі професій.
172372

Професійний стандарт кухаря

Професійний стандарт кухаря, розроблений у 2015 році з ініціативи роботодавців, професійних об’єднань та профільних навчальних закладів.
6021

Професійні стандарти в Україні

Із 1 січня 2017 року термін «професійний стандарт» з’явився в Кодексі законів про працю України та Законі «Про оплату праці». Наприкінці травня Уряд ухвалив Порядок розроблення та затвердження професійних стандартів. Розберімося, навіщо вони та як стосуються кадрової практики.
10694

Використання кваліфікаційних характеристик професій працівників при складанні штатного розпису

При розробленні штатного розпису, під час приведення кадрових документів у відповідність до Класифікатора професій, кадрова служба повинна враховувати завдання, обов’язки, кваліфікаційні вимоги, визначені для різних професій. Необхідну інформацію можна отримати з кваліфікаційних характеристик, що містяться у Випусках Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП).
10709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді