Визначено норми тривалості робочого часу на 2016 рік

Мінсоцполітики у листі від 20.07.2015 № 10846/0/14-15/13 наводить приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2016 рік, розрахованої за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю

Мінсоцполітики у листі від 20.07.2015 № 10846/0/14-15/13 наводить приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2016 рік, розрахованої за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю.

Відповідно до статті 73 КЗпП України у 2016 на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові і неробочі дні:

  • 1 січня — Новий piк;
  • 7 січня — Різдво Христове;
  • 8 березня — Міжнародний жіночий день;

  • 1 травня — Пасха (Великдень);
  • 1 i 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих;
  • 9 травня — День Перемоги;
  • 19 червня — Трійця;
  • 28 червня — День Конституції України;
  • 24 серпня — День незалежності України;
  • 14 жовтня — День захисника України.

Згідно з частиною третьою статті 67 КЗпП України у випадку, коли святковий або неробочий день (ст. 73) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тому за графіком п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями у суботу та неділю у 2016 році вихідний день у неділю 1 травня має бути перенесений на вівторок 3 травня, вихідний день у неділю 19 червня має бути перенесений на понеділок 20 червня.

Цікаво, що у 2016 році на 1 травня (неділю) припадає два свята — День міжнародної солідарності трудящих та Пасха (Великдень). При цьому, незважаючи на те, що з вихідним днем збігаються два святкових дні, перенесенню підлягає лише один день — неділя (1 травня) на вівторок (3 травня).

Як зауважує Мінсоцполітики, законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік. Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень установлений на підприємстві (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлені вихідні дні, а тому на підприємствах, в установах i організаціях норма тривалості робочого часу на рік визначається самостійно з дотриманням вимог статей 50-53, 67 i 73 КЗпП України.

У листі наведено приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2016 рік, розрахованої за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день впродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів.

Нагадаємо, що виробничий календар для п’ятиденки на 2016 рік, розрахований експертами журналу «Кадровик-01», розміщено на порталі Гарячої Лінії Кадровика.

Підготувала Ірина Житкова

головний редактор «Експертус Кадри», головний редактор порталу prokadry.com.ua

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
74

Заява про відстрочку через інвалідність військовозобов’язаного

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від армії для особи з інвалідністю, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
25897

Заява на відстрочку у зв’язку із навчанням

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку із навчанням, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
46877

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
33914

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
22869

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді