Трудовий договір чи цивільно-правова угода: як правильно обрати

Держпраці накладе штраф у 50 000 грн за кожного працівника, з яким укладено договір підряду замість трудового. Сумніваєтесь, який договір укласти, скористайтесь чек-лістом від Держпраці та підказками від експертів Експертус кадри.

Трудовий договір чи цивільно-правова угода: як правильно обрати


Управління Держпраці в Тернопільській області нагадує, що роботодавці часто помиляються при оформленні трудових відносин з працівниками. Зокрема, забувають про принципові відмінності між трудовими та цивільно-правовими договорами.

Пам’ятайте: Трудовий договір укладається між працівником і роботодавцем. Сторонами цивільно-правової угоди можуть бути будь-які юридичні або фізичні особи. Вид договору не можна обирати за критеріями зручності або економічної доцільності.

Трудовий договір чи договір підряду:

Працівник сам може перевірити, чи має трудові відносини з роботодавцем за допомогою контрольного списку, та виявивши порушення поскаржитись Держпраці. Звісно, після звернення працівника інспектування з праці не уникнути.

Кадровику чек-ліст стане також у пригоді, коли доведеться відстоювати перед керівником необхідність укладання саме трудового договору. Після того, як роботодавець власноруч відмітить відповіді на запитання, пояснити йому вимоги КЗпП та штрафи за порушення буде набагато легше.

Контрольний список для визначення трудових відносин

Якщо відповідь «ТАК» на понад два запитання, цілком можливо, що відносини з роботодавцем — трудові.

Нагадаємо, що з 1 вересня Держпраці активно перевіряє, як роботодавці дотримуються трудового законодавства. Тож, доцільно провести самоаудит кадрової документації, щоб не довелось сплачувати штрафи за порушення КЗпП.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4871

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71693

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30775

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді