ГУ Держпраці в Одеській області нагадало, що відносини, які виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад (ОТГ) сіл, селищ, міст, а також добровільного приєднання до ОТГ, регулює Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 № 157-VIII (далі — Закон № 157).
Питання, що стосуються врегулювання трудових відносин з працівниками підприємств, установ і організацій (далі — підприємства) при утворенні ОТГ, регулює Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП).
Так, відповідно до ч. 3 ст. 36 КЗпП зміна підпорядкованості підприємства, установи, організації не припиняє дії трудового договору.
Як реорганізувати органи самоврядування після місцевих виборів
При зміні власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується (ч. 4 ст. 36 КЗпП).
П. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992 року № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів» визначено, що у випадках зміни власника підприємства (установи, організації) чи його реорганізації (злиття з іншим підприємством, приєднання до іншого підприємства, поділу підприємства, виділення з нього одного або кількох нових підприємств, перетворення одного підприємства в інше) дія трудового договору працівника продовжується (ч. 3 ст. 36 КЗпП).
Отже, при утворенні ОТГ трудові відносини підприємств територіальних громад, які увійшли до складу ОТГ, не припиняються.
При цьому до графи третьої трудових книжок працівників необхідно внести запис про перейменування підприємства. На це скеровує п. 2.15 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 р. № 58.
Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП).