Держпраці назвала 12 категорій іноземців, яких можна працевлаштовувати без дозволу служби зайнятості

Праця іноземців без оформлення дозволу на працевлаштування — порушення закону, за яке передбачено відповідальність. Одночасно з цього правила є винятки. Які — роз'яснили в Управлінні.
Держпраці назвала 12 категорій іноземців, яких можна працевлаштовувати без дозволу служби зайнятості


Дозвіл на працевлаштування іноземця надає Державна служба зайнятості, а у Києві — центри надання адміністративних послуг.

Дозвіл потрібен не всім категоріям іноземців і для виконання не всіх видів робіт.

✍ Трудові відносини з іноземцем: 10 ключових аспектів

Управління Держпраці у Вінницькій області нагадало 12 категорій іноземців, для працевлаштування яких не потрібен дозвіл на працевлаштування.

До переліку належать :

  1. іноземців, які постійно проживають в Україні;
  2. іноземців, які набули статусу біженця відповідно до законодавства України або одержали дозвіл на імміграцію в Україну;
  3. іноземців, яких визнано особами, що потребують додаткового захисту, або яким надано тимчасовий захист в Україні;
  4. представників іноземного морського (річкового) флоту та авіакомпаній, які обслуговують такі компанії на території України;
  5. працівників закордонних засобів масової інформації, акредитованих для роботи в Україні;
  6. спортсменів, які набули професійного статусу, артистів та працівників мистецтва для роботи в Україні за фахом;
  7. працівників аварійно-рятувальних служб для виконання термінових робіт;
  8. працівників іноземних представництв, які зареєстровані на території України в установленому законодавством порядку;
  9. священнослужителів, які є іноземцями і тимчасово перебувають в Україні на запрошення релігійних організацій для провадження канонічної діяльності лише у таких організаціях з офіційним погодженням з органом, який здійснив реєстрацію статуту (положення) відповідної релігійної організації;
  10. іноземців, які прибули в Україну для участі у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги;
  11. іноземців, прибули в Україну для провадження викладацької та/або наукової діяльності у закладах фахової передвищої та вищої освіти на їх запрошення;
  12. інших іноземців у випадках, передбачених законами та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Щоб згаданий перелік був завжди під рукою збережіть і роздрукуйте пам'ятку «Іноземці, яких можна прийняти на роботу без дозволу служби зайнятості».

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Які документи для прийняття на роботу має подати претендент на посаду

Перед прийняттям на роботу (укладанням трудового договору) необхідно перевірити у претендента наявність всіх необхідних документів та їх легітимність. Які саме документи має подати потенційний працівник та на що слід звернути увагу кадровику, перевіряючи такі документи, детально читайте у статті.
104698

Працевлаштування іноземця: порядок оформлення та укладення трудового договору

Працевлаштування іноземних громадян в Україні має свою специфіку. Оформлення на роботу іноземців з посвідкою на постійне проживання відбувається за тими ж правилами, що й самих українців. Водночас, процес працевлаштування іноземців з посвідкою на тимчасове проживання має певні особливості, які співробітник кадрового відділу зобов’язаний враховувати.
56315

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді