Стало відомо, для кого запровадять накопичувальну пенсійну систему

Думки Уряду та Профспілок щодо нової системи не співпадають.

Стало відомо, для кого запровадять накопичувальну пенсійну систему

✍ Як внести запис у трудову, щоб підтвердити право на пільгову пенсію

На засіданні 18.11.2020 року Уряд підтримав законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи».

Таку систему пропонується запровадити для осіб молодше 35 років, які працюють в особливо важких та небезпечних умовах. На початковому етапі нова система охоплюватиме 135 тис. працюючих.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своєму Телеграм-каналі повідомив, що приблизний об’єм коштів для такої накопичувальної системи становитиме 2-3 млрд грн на рік.

За словами очільника Уряду, розрахунки проведені до 2050 року вказують, що від введення системи виграють працівники та роботодавці, і загалом економіка країни.

Підприємства немає — де шукати підтвердження стажу для пенсії

Однак, Профспілки вбачають у запровадженні професійної накопичувальної системи несправедливість. На думку ФПУ, це зменшує можливості підвищення пенсій для усіх інших пенсіонерів.

Крім того, насторожує намір надто швидко запровадити нову пенсійну систему (у другому кварталі 2021 року). Адже сама її інфраструктура наразі не визначена. Таке прискорене її впровадження може створити багато проблем. ФПУ стверджує, що міжнародні експерти з Міжнародної організації праці також вважають, що створення в Україні другого рівня обов’язкової накопичувальної пенсійної системи є передчасним. Для цього насамперед необхідна економічна стабільність.

Денис Шмигаль запевнив представників Профспілки, що при подальшому опрацюванні законопроєкту у Комітетах ВРУ усі конструктивні пропозиції до нього будуть ретельно вивчені депутатами.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Всі експерти редакції колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка і важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн сервісом, який виконає самотужки частинку вашої роботи. Калькулятор допоможе при розрахунку різних періодів трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
118842

Призначення пенсії в умовах воєнного стану

Призначення пенсії є формою соціального захисту для забезпечення гідного рівня життя людям, які вийшли за межі трудової діяльності. Умови сьогодення внесли суттєві зміни до процедури призначення пенсії у воєнний стан. Ці зміни спрямовані на спрощення процесу та забезпечення своєчасної виплати пенсій для громадян.
290

Чи буде пенсія, якщо немає стажу?

Українців передпенсійного віку часто цікавить запитання: якщо немає стажу, яка буде пенсія? З якого саме віку можна почати отримувати пенсію, якщо немає стажу, що робити, коли не вистачає страхового стажу, чи мають право на призначення пенсії підприємці, які досягнули пенсійного віку, - відповіді на ці запитання знайдете у статті
56210

Пенсійна реформа: які зміни плануються

Незважаючи на усі виклики, певне зростання пенсійних виплат все ж відбудеться. Також буде запроваджено декілька пенсійних новацій та обговорення запровадження накопичувальної пенсії
76377

Пенсія за віком у 2020 році

Для виходу на пенсію у 2020 році після досягнення відповідного віку потрібно мати страховий стаж не менше 27 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році досягне 35 років
5650

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді