На початку 2021 року чекаємо зміни до КЗпП щодо дистанційної роботи та гнучкого режиму. Рада ухвалила проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи» ще 03.11.2020 (законопроєкт від 04.09.2020 № 4051). Зараз Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветераніврекомендував Парламенту ухвалити доопрацьований проект в цілому.
Нардепи доопрацювали законопроект — Комітет отримав 190 пропозицій до другого читання, пропонує врахувати 54 уточнення, частково і редакційно врахувати 28, а відхилити — 108 пропозицій.
Як запровадити дистанційну роботу
Змін зазнають КЗпП та Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII.
Що зміниться?
Надомна та дистанційна робота
Розмежують поняття надомної та дистанційної праці, для кожної буде окрема стаття в КЗпП, надомний працівник має працювати за загальним режимом підприємства, якщо не домовилися про інше.
Обов’язок ознайомлювати з ПВТР та колдоговором поширять на дистанційну роботу.
Працівник матиме право:
- вимагати тимчасового переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці щодо нього вчинили дії з ознаками дискримінації;
- працювати дистанційно, якщо має дитину до 3 років або доглядає за дитиною до 6 років.
Зможете:
- обмінюватися з працівниками електронними документами та ознайомлювати їх з наказами, повідомленнями та іншими документами за допомогою визначених у трудовому договорі засобів електронного зв’язку;
- укладати письмовий договір про повну матеріальну відповідальність з працівником, що працює дистанційно або на дому;
- притягнути працівника до відповідальності за шкоду, завдану обладнанню та засобам, отриманим у користування для роботи за договором про дистанційну або надомну роботу.
Служба охорони праці зможе проводити інструктажі з охорони праці для дистанційних працівників через інтернет.
Гнучкий режим
Гнучкий режим зможете встановлювати на визначений строк або безстроково, як під час працевлаштування та і далі, за письмовим, взаємним погодженням сторін.
Як встановити гнучкий режим робочого часу
З умовами переведення на гнучкий режим будемо ознайомлювати працівників за два місяці, а порушників гнучкого режиму зможете перевести на загальновстановлений режим без двохмісячного попередження.
Четверта сесія ВРУ закінчиться у січні 2021 року, тож слідкуйте за новинами. Ми обов’язково повідомимо, коли закон приймуть і розкажемо, які зміни внести до ПВТР та інших актів підприємства.
експерт Експертус Кадри