Останні дипломи з відзнакою отримали студенти, які закінчили виші у 2020 році

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ «Про затвердження форм документів про вищу освіту (наукові ступені) та додатка до них, зразка академічної довідки» від 29.12.2020 № 1571.
Рівні освіти працівників
МОН розробило та затвердило форми документів, які відповідають Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII та постанові КМУ «Про документи про вищу освіту (наукові ступені)» від 09.09.2020 № 811:
- форму диплома молодшого бакалавра;
- форму диплома бакалавра;
- форму диплома магістра;
- форму диплома доктора філософії;
- форму диплома доктора мистецтва;
- форму диплома доктора наук;
- форму додатка до диплома європейського зразка;
- зразок академічної довідки.
У дипломах молодшого бакалавра, бакалавра чи магістра, які видаватимуть випускникам — іноземцям та особам без громадянства, додатково зазначатимуть рік вступу та повне найменування закладу освіти, до якого студент вступив на початку навчання в Україні.
Також у дипломах спеціаліста та молодшого спеціаліста у графі «ступінь вищої освіти» вказуватимуть освітньо-кваліфікаційний рівень.
Окрім того, відтепер випускникам видаватимуть дипломи без можливості отримати відзнаку — їх називали «червоними дипломами».
У міністерстві зазначили, що виші мають широку академічну автономію та за рішенням вчених рад можуть вносити до додатка диплома європейського зразка відомості про відмінні навчальні досягнення випускника.
Такі форми документів будуть застосовувати з 1 січня 2021 року.
Попередній наказ МОН «Про затвердження форм документів про вищу освіту (наукові ступені) державного зразка та додатків до них, зразка академічної довідки» від 12 травня 2015 року № 525 втратив чинність.
Станом на 15 січня 2021 року Мінюст проводить правову експертизу наказу МОН. Після чого документ можуть скоригувати.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами МОН
Останній шанс підписатись на улюблений журнал
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.