При працевлаштуванні працівники подаватимуть трудову книжку або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. У день звільнення роботодавець видаватиме працівнику копію наказу (розпорядження) про звільнення.
Трудову діяльність працівника обліковуватимуть в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Як підготуватися до переходу на електронні трудові книжки
Роботодавець зобов’язаний буде протягом п’яти років передати скан-копії трудових книжок на портал ПФУ. В подальшому трудові книжки зберігатимуть працівники вдома. На вимогу працівника роботодавець буде зобов’язаний внести до трудових книжок записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.
Відповідні зміни до КЗпП, Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, законів України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про державну службу» та інших законодавчих актів вносить Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» (законопроект № 3623 від 10.06.2020), який ВР прийняла на своєму засіданні 5 лютого 2021 року.
Слідкуйте за оновленнями Системи — експерти вже працюють над розширеною аналітикою закону.
експерт Експертус Кадри
За матеріалами ВР