Восьмий апеляційний адміністративний суд визнав правомірність дій Управління Держпраці в Рівненській області

Після звернення працівників АО стосовно порушення на підприємстві законодавства про працю, фахівці Управління Держпраці у Рівненській області розпочали його перевірку.
Як проходять перевірки з праці
У присутності директора підприємства інспектори праці здійснили спробу проведення інспекційного відвідування, проте, підприємець не надав інформацію, необхідну для проведення заходу контролю, а саме:
- книг, реєстрів та документів, що містять відомості з питань, які є предметом інспекційного відвідування, їх завірених копій та витягів;
- керівник не надав усних та/або письмових пояснень з питань, що стосуються законодавства про працю;
- не надано інформації про проведення коригування зарплати за час щорічних відпусток працівників, а також інформації про індексацію їх зарплати.
Посадові особи Управління склали акт про неможливість проведення інспекційного відвідування.
У кінці 2019 року в присутності директора підприємства інспектори праці здійснили повторну спробу, проте підприємець знову не надав необхідних пояснень та документів.
Було складено відповідний акт, на підставі якого винесено постанову із штрафом у 12 тис. 519 грн.
Не погоджуючись з постановою, суб’єкт господарювання звернувся з позовом до суду про її скасування, але суди першої та апеляційної інстанції залишили постанову в силі.
Оскільки суб’єкт господарювання безпідставно не надав необхідну інформацію та документи, створив перешкоди у проведенні інспекційного відвідування, колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду дійшла висновку про правомірність дій Управління Держпраці у Рівненській області по притягненню підприємства до відповідальності та винесення постанови про накладення штрафу.
За матеріалами Управління Держпраці в Рівненській області.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.