Роботодавці не будуть постійно забезпечувати працівників роботою. За договором з нефіксованим робочим часом працівників викликатимуть тільки тоді, коли для них є робота

Законодавці планують врегулювати взаємовідносини працівників та роботодавців на випадок, коли неможливо заздалегідь визначити види, обсяги та період виконання тієї чи іншої роботи, зокрема роботу фрілансерів.
Проект Закону «Про працю»: підготуйтеся до змін
Розробник законопроекту про регулювання нестандартних форм трудових відносин — Мінекономіки.
Міністерство пропонує ввести особливу форму трудового договору – трудового договору з нефіксованим робочим часом. Така форма договору нова для України, але відома в Європі як zero-hour contract (контракт з нульовим робочим часом).
Трудовий договір: визначаємо строк і форму
За умовами такого договору його сторони можуть, за домовленістю, визначати необхідність та час, коли залучатимуть працівника до роботи, обсяг роботи та у якому режимі її виконувати.
Працівнику оплачуватимуть виключно той час, коли він фактично виконував роботу.
З іншого боку, працівник за таким договором не буде залежати від роботодавця та графіку роботи підприємства. Відтак — зможе більш вільно планувати свою роботу та виконувати поставлені завдання.
Які мінімальні гарантії в оплаті праці
Над текстом законопроекту розробники працювали у тісній взаємодії з роботодавцями та профспілками, аби забезпечити баланс інтересів всіх зацікавлених сторін.
Працівник за трудовим договором з нефіксованим робочим часом отримає всі права та гарантії, передбачені законодавством про працю, зокрема:
- належний режим роботи та часу відпочинку;
- унормований порядок прийняття на роботу та звільнення з неї;
- гарантію виплати заробітної плати.
Крім того, законопроект передбачає мінімальну кількість оплачуваних годин на місяць.
Відповідний проект закону Уряд схвалив 24 лютого 2021 року на черговому засіданні.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами Урядового порталу
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.