Потенційні ініціативи, які найкраще допоможуть долати негативні наслідки коронавірусу

Розширення можливостей застосування режиму гнучкого робочого часу (76% респондентів оцінили її як потрібну або дуже потрібну) — ініціатива, яка отримала найбільше позитивних оцінок за результатами опитування роботодавців, проведеного Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства у грудні 2020 року.
Індивідуальний графік роботи: як встановити
Для врегулювання цього та інших нагальних питань, пов’язаних з віддаленою роботою, Мінекономіки спільно з народними депутатами розробило відповідний законопроєкт. 4 лютого ВР ухвалила закон, який уточнює поняття "гнучкого режиму роботи" та створює умови для більш ефективного використовування робочого часу.
Серед інших ініціатив, які роботодавці потребують найбільше:
- відтермінування податкових перевірок (майже 70% опитаних відзначили ініціативу як потрібну або дуже потрібну),
- просування програм навчання працівників (потребують 67% опитаних).
Як запровадити дистанційну роботу під час карантину
Крім того, більшість роботодавців підтримують створення державного фонду гарантування оплати праці працівникам у разі банкрутства роботодавця (ініціативу відзначили як потрібну або дуже потрібну 64% опитаних роботодавців). Для вирішення цього питання Мінекономіки розробило законопроект, що передбачає виплату заробітної плати працівникам у випадку неплатоспроможності роботодавця. Наразі ведуться робочі консультації із соціальними партнерами з метою підготовки документа для направлення на погодження усім зацікавленими органами влади.
Опитування роботодавців проводилося з 4 по 24 грудня 2020 року. В опитуванні взяли участь представники 235 роботодавців.
За матеріалами Мінекономіки.
За правильними відповідями ми зарахуємо частину курсів, і програма скоротиться
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.