Розширення можливостей застосування режиму гнучкого робочого часу (76% респондентів оцінили її як потрібну або дуже потрібну) — ініціатива, яка отримала найбільше позитивних оцінок за результатами опитування роботодавців, проведеного Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства у грудні 2020 року.
Індивідуальний графік роботи: як встановити
Для врегулювання цього та інших нагальних питань, пов’язаних з віддаленою роботою, Мінекономіки спільно з народними депутатами розробило відповідний законопроєкт. 4 лютого ВР ухвалила закон, який уточнює поняття "гнучкого режиму роботи" та створює умови для більш ефективного використовування робочого часу.
Серед інших ініціатив, які роботодавці потребують найбільше:
- відтермінування податкових перевірок (майже 70% опитаних відзначили ініціативу як потрібну або дуже потрібну),
- просування програм навчання працівників (потребують 67% опитаних).
Крім того, більшість роботодавців підтримують створення державного фонду гарантування оплати праці працівникам у разі банкрутства роботодавця (ініціативу відзначили як потрібну або дуже потрібну 64% опитаних роботодавців). Для вирішення цього питання Мінекономіки розробило законопроект, що передбачає виплату заробітної плати працівникам у випадку неплатоспроможності роботодавця. Наразі ведуться робочі консультації із соціальними партнерами з метою підготовки документа для направлення на погодження усім зацікавленими органами влади.
Опитування роботодавців проводилося з 4 по 24 грудня 2020 року. В опитуванні взяли участь представники 235 роботодавців.
За матеріалами Мінекономіки.
За правильними відповідями ми зарахуємо частину курсів, і програма скоротиться