Кого визнають особою з інвалідністю внаслідок війни
Через тимчасову окупацію або активні бойові дії МСЕК на окремих територіях країни не працюють або у їх роботі є обмеження. Так, не працюють комісії в Луганській і Донецькій областях, а також діє обмежена кількість комісій у Херсонський, Харківській та Запорізькій областях. Тому усі МСЕК в центральних і західних областях мають змогу допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) відновити та отримати втрачені довідки.
Якщо ВПО необхідно пройти МСЕК, то слід діяти в залежності від того, яка саме документація потрібна.
Щоб відновити документи, які залишилися на тимчасово окупованій території, необхідно звернутися до органу соціального захисту, що має доступ до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю і може зробити витяг, або звернутися до лікаря за місцем перебування і повторно пройти МСЕК.
Якщо особа з інвалідністю знаходиться за кордоном, їй необхідно зв’язатися з сімейним лікарем в Україні й надіслати йому медичні документи. Тоді лікар оформить направлення на МСЕК, а комісія проведе експертизу заочно на підставі наданих документів.
МОЗ нагадує, що під час воєнного стану й шість місяців після того, як його припинять або скасують, щоб встановити інвалідність, можна звернутися до МСЕК заочно й незалежно від місця проживання чи перебування (Постанова КМУ від 08.03.2022 № 225).
Детальніше ознайомитися з інформацією про те, як відновити втрачені документи, можна в інфографіці МОЗ
Електронні трудові книжки та е-лікарняні: що має знати кадровик
Олена Петровська,
провідний експерт Експертус: Кадри,
за матеріалами МОЗ