Коли рішення про поновлення працівника на роботі вважають виконаним: судова практика

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
КЗпП не містить визначення поняття «поновлення на роботі» і не встановлює порядок, за яким його виконують, тож стане у нагоді актуальна судова практика

law.jpg

Якщо роботодавець незаконно звільнив працівника, суд поновить його на попередній роботі (ст. 235 КЗпП).  КЗпП не містить визначення поняття «поновлення на роботі», як і не встановлює порядок, за яким таке рішення виконують. Частково умови, за яких рішення суду про поновлення на роботі вважають примусово виконаним, закріплені у статті 65 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII. Рішення вважають виконаним з дня, коли роботодавець видав наказ або розпорядження про поновлення працівника на роботі та вніс відповідний запис до його трудової книжки, після чого виконавець виніс постанову про закінчення виконавчого провадження. 

У своїх рішеннях Верховний Суд зазначає, що при розумінні роботи як регулярно виконуваної працівником діяльності, обумовленої трудовим договором, поновлення на роботі також включає допуск працівника до фактичного виконання трудових обов’язків, тобто створення умов, за яких він може їх здійснювати у порядку, що мав місце до незаконного звільнення. Отже, виконання рішення про поновлення на роботі вважають закінченим з моменту, коли роботодавець видав наказ про поновлення працівника на роботі та фактично допустив працівника до виконання попередніх обов’язків. При цьому, працівник повинен знати про наявність такого наказу, а роботодавець фактично забезпечив працівникові доступ до роботи і можливості виконувати свої обов’язки. 

Аналогічні правові висновки Верховний Суд виклав у постановах від 06.12.2018 року у справі № 465/4679/16, від 26.02.2020 у справі № 702/725/17, від 17.06.2020 у справі № 521/1892/18, від 16.09.2020 у справі № 709/1465/19. 

За матеріалами Реєстру судових рішень 

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
119

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
231

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
250

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15046

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10313

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді