КЗпП не містить визначення поняття «поновлення на роботі» і не встановлює порядок, за яким його виконують, тож стане у нагоді актуальна судова практика

Якщо роботодавець незаконно звільнив працівника, суд поновить його на попередній роботі (ст. 235 КЗпП). КЗпП не містить визначення поняття «поновлення на роботі», як і не встановлює порядок, за яким таке рішення виконують. Частково умови, за яких рішення суду про поновлення на роботі вважають примусово виконаним, закріплені у статті 65 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII. Рішення вважають виконаним з дня, коли роботодавець видав наказ або розпорядження про поновлення працівника на роботі та вніс відповідний запис до його трудової книжки, після чого виконавець виніс постанову про закінчення виконавчого провадження.
У своїх рішеннях Верховний Суд зазначає, що при розумінні роботи як регулярно виконуваної працівником діяльності, обумовленої трудовим договором, поновлення на роботі також включає допуск працівника до фактичного виконання трудових обов’язків, тобто створення умов, за яких він може їх здійснювати у порядку, що мав місце до незаконного звільнення. Отже, виконання рішення про поновлення на роботі вважають закінченим з моменту, коли роботодавець видав наказ про поновлення працівника на роботі та фактично допустив працівника до виконання попередніх обов’язків. При цьому, працівник повинен знати про наявність такого наказу, а роботодавець фактично забезпечив працівникові доступ до роботи і можливості виконувати свої обов’язки.
Аналогічні правові висновки Верховний Суд виклав у постановах від 06.12.2018 року у справі № 465/4679/16, від 26.02.2020 у справі № 702/725/17, від 17.06.2020 у справі № 521/1892/18, від 16.09.2020 у справі № 709/1465/19.
За матеріалами Реєстру судових рішень
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.