СПО об’єднань профспілок України розмістило на своєму сайті проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей трудових відносин (служби) у період дії воєнного стану» (далі — Законопроєкт). Розробник Законопроєкту — Мін’юст.
Перевірки з питань праці відновлено: юридичні підказки кадровикам
Зупинимось на окремих новаціях Законопроєкту.
- У Законі України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII з’явиться нова підстава припинення державної служби. У разі, якщо держслужбовець, якого поновили на посаді, не розпочне виконувати обов'язки протягом місяця з дня, як суб'єкт призначення або керівник держслужби ознайомили його з актом про поновлення.
- У Законі України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX з’явиться порядок, за яким працівникам доводитимуть інформацію або документи у період дії воєнного стану, в т. ч. попереджатимуть про наступне звільнення у випадку, коли підприємства, установи, організації, держоргани, органи місцевого самоврядування та їх структурні підрозділи перебуватимуть у районах проведення воєнних (бойових) дій або в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). У такому випадку працівнику надішлють повідомлення про наступне звільнення за адресою місця проживання/перебування, на адресу електронної пошти або за допомогою інших засобів телефонного зв'язку. Таке повідомлення розмістять на офіційних вебсайтах підприємств, установ, організацій, державного органу, органу місцевого самоврядування та їх структурних підрозділах. Через п’ять календарних днів з дня повідомлення вважатимуть, що працівник ознайомився з повідомленням.
- З Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII виключать норми, які забороняють під час воєнного стану проводити спецперевірку, передбачену Законом України «Про запобігання корупції» та перевірку, передбачену Законом України «Про очищення влади».
За матеріалами ФПСУ