Законопроекти, які усувають технічну помилку та повертають основний страховий випадок до загального переліку, вже зареєстровані у ВР

Фонд соціального страхування України звертає увагу представників засобів масової інформації, застрахованих осіб, лікарів і роботодавців, що Законом України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» від 03.12.2020 № 1053-IX, норми якого набувають чинності 30.06.2021, були внесені зміни до частини 1 статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). Так, у новій редакції передбачена допомога по тимчасовій непрацездатності на період реабілітаційного лікування, а звичайні захворювання та травми виключені з підстав для допомоги за лікарняними.
Листок непрацездатності: від отримання до оплати
Проте, частина 2 статті 22 Закону № 1105 змін не зазнала. Тож ФСС виплачуватиме лікарняні на випадок хвороби, травми, самоізоляції від COVID-19 з 6 дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності і після 30 червня 2021 року.
Нагадаємо, що комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на найближчому засіданні планує розглянути законопроект № 5187 та альтернативний до нього № 5187-1, щоби усунути техніко-юридичні неузгодженості у законодавстві з питань загальнообов’язкового державного соціального страхування. Ці законопроекти передбачають зміни до Закону № 1105.
Мінсоцполітики оприлюднило для обговорення проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України».
Автори законопроекту також планують виправити технічну помилку п. 1 ч. 1 статті 22 Закону № 1105 та повернути до загального переліку страхових випадків тимчасову непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами ФСС
Курс допоможе підготуватися до роботи з Реєстром лікарняних. Правильно табелювати працівника, якому відкрили е-лікарняний. На Гарячій лінії швидко знайти відповідь на термінове запитання
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.