Бізнес категорично проти збільшення кількості днів лікарняного, що оплачує роботодавець

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
За минулий рік роботодавці сплатили за перші 5 днів лікарняних понад 7 млрд грн напряму своїм працівникам. І тепер ця цифра може зрости вдвічі

Бізнес категорично проти збільшення кількості днів лікарняного, що оплачує роботодавець

Бізнес висловлює протест проти проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України» (далі — Законопроект про оптимізацію фунцій ФСС).

Нагадаємо, що цей проект Закону Мінсоцполітики опублікувало для обговорення на сайті СПО профспілок. Докладно ми писали про це у новині «Перші 10 днів лікарняного за рахунок роботодавця: проект закону від Мінсоцполітики».

Роботодавці зауважують, що Мінсоцполітики хоче перекласти фінансове навантаження по сплаті лікарняних на роботодавців, які другий рік перебувають у надскладних фінансово-економічних умовах.

Листок непрацездатності: від отримання до оплати

Так, автори законопроекту про оптимізацію функцій ФСС пропонують збільшити кількість днів лікарняного, які оплачує роботодавець з 5 до 10. Роботодавці і платитимуть ЄСВ у розмірі 22%, і працівникам за 10 днів хвороби. І це при тому, що рівень промислового виробництва за рік впав майже на 5%, а більшість роботодавців втратили і без того не надто велику підтримку з боку держави.

А ще Мінсоцполітики пропонує не виплачувати лікарняні співробітникам підприємств, що простоюють, та радикально збільшити страховий стаж — 100% лікарняних зможуть отримати працівники зі страховим стажем понад 20 років (зараз — 8 років). Це призведе до того, що працівники усіляко уникатимуть офіційних лікарняних та створюватимуть загрозу для власного здоров’я та здоров’я оточуючих.

Тому роботодавці категорично не підтримують законопроект про оптимізацію функцій ФСС.

СПО роботодавців вимагає:

  • відкликати законопроект про оптимізацію функцій ФСС;
  • провести зустріч зі сторонами соціального діалогу на національному рівні, щоб обговорити проблеми функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

За матеріалами ФРУ

Опановуємо уніфіковані форми документів за новим збірником від Державної архівної служби

Статті за темою

Усі статті за темою

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
51

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
188

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14723

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9736

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
142

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді