Стало відомо, хто саме отримає карантинні 8 тисяч

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Президент підписав Закон, а Мінсоцполітики оприлюднило проект Порядку, за яким надаватимуть карантинну допомогу

Стало відомо, хто саме отримає карантинні 8 тисяч

6 квітня 2021 року Президент підписав Закон України «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» № 1358-IX від 30.03.2021(законопроект від 24.03.2021 № 5300, далі — Закон № 1358).

Як організувати роботу підприємства під час карантину

Закон № 1358 передбачає виплату за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів допомоги застрахованим особам, які втратять частину заробітної плати чи доходу у разі запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів.

Закон № 1358 почне діяти з дня, наступного за тим, коли його опублікують.

Мінсоцполітики вже підготувало та опублікувало на сайті СПО профспілок проект постанови КМУ «Про додаткові заходи соціальної підтримки застрахованих осіб на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

У проекті постанови визначено, що Мінсоцполітики отримає на виплату карантинної допомоги у 2021 році 2 901 464 тис грн зі спецфонду Держбюджету.

Документ затверджує:

  • Порядок надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — Порядок надання карантинної допомоги);
  • Порядок використання коштів, виділених для надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів.

Порядок надання карантинної передбачає допомогу застрахованим особам у 2021 році одноразово у сумі 8000 грн.

Допомогу надаватимуть найманим працівникам підприємств або ФОП, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з ЄДР та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності, відносно яких застосовуватимуть додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи на час карантину.

Що зробити кадровику, якщо працівник захворів на COVID-19

Такий перелік видів економічної діяльності затвердить КМУ.

Допомогу не зможуть отримати наймані працівники:

  • які на дату звернення працюють у роботодавця, що не нарахував ЄСВ за усі місяці останнього звітного кварталу, від того, в якому запроваджені додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусу;
  • які працюють у роботодавця, основний вид економічної діяльності якого не відноситься до Переліку видів економічної діяльності, затвердженого КМУ;
  • які працюють за сумісництвом;
  • середня заробітна плата яких за три місяці останнього звітного кварталу перевищує 30 тис грн гривень на місяць.

Не отримають карантинну допомогу ФОП:

  • зареєстровані менше як за 3 місяці до дати звернення;
  • які за останній звітний рік сплатили ЄСВ за себе менше ніж за 6 місяців;
  • основний вид економічної діяльності яких не відноситься до Переліку видів економічної діяльності, затвердженого КМУ;
  • які є ФОП та найманими працівниками одночасно;
  • які припинили підприємницьку діяльність за даними ЄДР раніш, ніж у відповідному регіоні запроваджені додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусу.

Наймані працівники та ФОП матимуть право звернутися із заявою про виплату допомоги протягом 30 днів із дня, коли на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці запровадять додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані з поширенням коронавірусу.

Профільні міністерства – Мінекономіки, Мінцифра, Мінсоцполітики активно готують нормативно-правові акти для допомоги працівникам та бізнесу, які ведуть свою діяльність у регіонах «червоної» зони.

«Уряд планує на найближчому засіданні ухвалити всі необхідні документи, щоб уже наступного тижня розпочати реєстрацію в додатку «Дія» на виплату 8 тисяч гривень», – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
114

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
230

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
246

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15039

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
10234

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді