У МОЗ нагадали базові правила надання домедичної допомоги

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Наголосіть працівникам, що підготовлений означає захищений

domed_dopomoga.jpg

Штрафи на роботодавця з 01.10.2022

МОЗ закликає цивільних осіб під час надання домедичної допомоги в умовах воєнного стану дотримуватися основних правил:

  1. Огляньте місце події й переконайтеся, що ви в безпеці. Тільки тоді можете надавати допомогу. Ваша безпека — пріоритет.
  2. Перемістіть постраждалого у місце, де буде більш безпечно, якщо маєте таку можливість.
  3. Перевірте, чи у свідомості постраждалий і чи він дихає. Можете запитати щось, щоб переконатися, що людина у свідомості. Якщо він у свідомості, можете одразу не перевіряти пульс та дихання. Дихання потерпілого є нормальним, якщо він робить не менше ніж 2—3 видихи за 10 секунд, а саме коли ви вголос рахуєте від 501 до 510. 

    УВАГА! У жодному разі не натискайте на частини тіла пораненої людини.   

  4. Викличте бригаду екстреної медичної допомоги за номером 103. За потреби також зателефонуйте до поліції та ДСНС.
  5. Використайте кровоспинний джгут/турнікет чи тугу пов’язку, щоб зупинити критичні кровотечі. Джгут/турнікет накладайте максимально високо на кінцівку. Якщо накладете правильно, кровотеча зупиниться. Зафіксуйте час накладення. Якщо не маєте засобів для зупинення кровотечі, тисніть на рану. Не припиняйте це робити до приїзду медичних працівників чи накладання джгута/турнікета. 
  6. Відновіть прохідність дихальних шляхів: приберіть із рота постраждалого видимі сторонні предмети, рвотні маси тощо. 
  7. Проведіть серцево-легеневу реанімацію, якщо не помітили у потерпілого ознак життя навіть після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів. Покладіть людину на спину, накладіть долоні одна на одну й натискайте двома руками посеред грудної клітини. Орієнтовна глибина натискань — 5—6 см, а частота — 100—120 на хвилину. 
  8. Потерпілого без свідомості тримайте у стабільному боковому положенні до приїзду бригади медиків. Перебувайте з ним, адже поранений може зняти джуг/турнікет, бо йому боляче. 

МОЗ пропонує дізнатися більше про алгоритми домедичної допомоги у відеокурсі

 
 
За матеріалами МОЗ
 

 

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
67

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
175

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
224

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14917

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9920

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді