Штрафи на роботодавця з 01.10.2022
МОЗ закликає цивільних осіб під час надання домедичної допомоги в умовах воєнного стану дотримуватися основних правил:
- Огляньте місце події й переконайтеся, що ви в безпеці. Тільки тоді можете надавати допомогу. Ваша безпека — пріоритет.
- Перемістіть постраждалого у місце, де буде більш безпечно, якщо маєте таку можливість.
- Перевірте, чи у свідомості постраждалий і чи він дихає. Можете запитати щось, щоб переконатися, що людина у свідомості. Якщо він у свідомості, можете одразу не перевіряти пульс та дихання. Дихання потерпілого є нормальним, якщо він робить не менше ніж 2—3 видихи за 10 секунд, а саме коли ви вголос рахуєте від 501 до 510.
УВАГА! У жодному разі не натискайте на частини тіла пораненої людини. - Викличте бригаду екстреної медичної допомоги за номером 103. За потреби також зателефонуйте до поліції та ДСНС.
- Використайте кровоспинний джгут/турнікет чи тугу пов’язку, щоб зупинити критичні кровотечі. Джгут/турнікет накладайте максимально високо на кінцівку. Якщо накладете правильно, кровотеча зупиниться. Зафіксуйте час накладення. Якщо не маєте засобів для зупинення кровотечі, тисніть на рану. Не припиняйте це робити до приїзду медичних працівників чи накладання джгута/турнікета.
- Відновіть прохідність дихальних шляхів: приберіть із рота постраждалого видимі сторонні предмети, рвотні маси тощо.
- Проведіть серцево-легеневу реанімацію, якщо не помітили у потерпілого ознак життя навіть після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів. Покладіть людину на спину, накладіть долоні одна на одну й натискайте двома руками посеред грудної клітини. Орієнтовна глибина натискань — 5—6 см, а частота — 100—120 на хвилину.
- Потерпілого без свідомості тримайте у стабільному боковому положенні до приїзду бригади медиків. Перебувайте з ним, адже поранений може зняти джуг/турнікет, бо йому боляче.
МОЗ пропонує дізнатися більше про алгоритми домедичної допомоги у відеокурсі.
За матеріалами МОЗ