Рада ухвалила Закон, яким скасовується Звіт № 10-ПОІ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Облік відомостей про трудову діяльність працівника в електронній формі також зазнає змін

surprised_14_04.jpg

18 жовтня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю» від 06.09.2022 № 2557-ІХ (Законопроєкт від 03.06.2022 № 7433, далі — Закон № 2557). Відповідна інформація з’явилась на сайті ВРУ, текст Закону № 2557 поки відсутній. 

Як перейти на електронні трудові книжки

Закон № 2557 виключає зі статті 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XI норму, згідно з якою підприємства, установи, організації, у т. ч. підприємства, організації громадських об'єднань осіб з інвалідністю, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструвалися у відповідних відділеннях Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю за своїм місцезнаходженням і щороку звітували про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Тобто, коли Закон № 2557 почне діяти, роботодавці не складатимуть й не подаватимуть звіт № 10-ПОІ (річна). 

Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю отримуватиме інформацією з Державного реєстру про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавцями та використовуватиме такі дані для обрахунку квоти на працевлаштування та розрахунку адміністративно-господарських санкцій. Такий розрахунок надсилатимуть у формі електронного документа через електронні кабінети підприємств на вебпорталі ПФУ. 

Крім того, Закон № 2557 передбачає зміни у Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI: 

  • інформацію з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування використовуватимуть, щоб виявити порушення законодавства про працю, у т. ч. факти використання праці неоформлених працівників, вимог законодавства про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавцями. Інформацію надаватимуть ЦОВВ та держпідприємствам, що належать до сфери їх управління, роботодавцям, банкам, підприємствам, установам та організаціям у порядку, що затвердить ПФУ (частина 1 статті 17 у новій редакції); 
  • роботодавці, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію, подаватимуть до ПФУ персоніфіковані відомості про заробітну плату застрахованих осіб, на яку нарахували й з якої сплатили страхові внески. Страхувальник подаватиме відомості про переведення на іншу роботу (посаду) працівника, звільнення, поновлення на роботі, призупинення/поновлення дії трудового договору, а також про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складення присяги, належності або неналежності осіб до професійних спілок та/або до осіб, які підлягають обов’язковим медичним оглядам. Такі відомості подаватимемо через веб-портал електронних послуг ПФУ у разі їх відсутності в реєстрі застрахованих осіб, а також у разі зміни або уточнення з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» (частина 2 статті 20 у новій редакції).

Олена Петровська,
експерт із кадрових питань, 
за матеріалами Урядового порталу 

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67147

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
247

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
410

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
419

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
15708

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді