Рада ухвалила Закон, яким скасовується Звіт № 10-ПОІ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Облік відомостей про трудову діяльність працівника в електронній формі також зазнає змін

surprised_14_04.jpg

18 жовтня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю» від 06.09.2022 № 2557-ІХ (Законопроєкт від 03.06.2022 № 7433, далі — Закон № 2557). Відповідна інформація з’явилась на сайті ВРУ, текст Закону № 2557 поки відсутній. 

Як перейти на електронні трудові книжки

Закон № 2557 виключає зі статті 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XI норму, згідно з якою підприємства, установи, організації, у т. ч. підприємства, організації громадських об'єднань осіб з інвалідністю, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструвалися у відповідних відділеннях Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю за своїм місцезнаходженням і щороку звітували про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Тобто, коли Закон № 2557 почне діяти, роботодавці не складатимуть й не подаватимуть звіт № 10-ПОІ (річна). 

Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю отримуватиме інформацією з Державного реєстру про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавцями та використовуватиме такі дані для обрахунку квоти на працевлаштування та розрахунку адміністративно-господарських санкцій. Такий розрахунок надсилатимуть у формі електронного документа через електронні кабінети підприємств на вебпорталі ПФУ. 

Крім того, Закон № 2557 передбачає зміни у Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI: 

  • інформацію з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування використовуватимуть, щоб виявити порушення законодавства про працю, у т. ч. факти використання праці неоформлених працівників, вимог законодавства про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавцями. Інформацію надаватимуть ЦОВВ та держпідприємствам, що належать до сфери їх управління, роботодавцям, банкам, підприємствам, установам та організаціям у порядку, що затвердить ПФУ (частина 1 статті 17 у новій редакції); 
  • роботодавці, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію, подаватимуть до ПФУ персоніфіковані відомості про заробітну плату застрахованих осіб, на яку нарахували й з якої сплатили страхові внески. Страхувальник подаватиме відомості про переведення на іншу роботу (посаду) працівника, звільнення, поновлення на роботі, призупинення/поновлення дії трудового договору, а також про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складення присяги, належності або неналежності осіб до професійних спілок та/або до осіб, які підлягають обов’язковим медичним оглядам. Такі відомості подаватимемо через веб-портал електронних послуг ПФУ у разі їх відсутності в реєстрі застрахованих осіб, а також у разі зміни або уточнення з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» (частина 2 статті 20 у новій редакції).

Олена Петровська,
експерт із кадрових питань, 
за матеріалами Урядового порталу 

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
68

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
175

Кадрова безпека підприємства

У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
224

Калькулятор кількості кадровиків

Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
14918

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
9923

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді