Ведення військового обліку на підприємстві: перевірки та штрафи

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Хто може перевіряти стан ведення військового обліку на підприємстві і яка відповідальність роботодавців за порушення

Sluzhba_13_04.jpg

Нормативна база військового обліку

Відповідно до чинного законодавства роботодавці — підприємства усіх форм власності — мають вести військовий облік. Обов'язки роботодавця визначені в Законі України «Про військовий обов'язок і військову службу» та конкретизовані в пункті 37 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затвердженого постановою КМУ від 07 грудня 2016 року № 921 (далі — Постанова № 921).

Розпорядженнями голів райдержадміністрацій, міських голів міст обласного значення щороку затверджують:

  • плани перевірок стану військового обліку на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць;
  • завдання з методичного забезпечення військового обліку й підвищення кваліфікації посадових осіб, відповідальних за організацію та ведення військового обліку (п. 53 Постанови № 921).

З огляду на плани районні (міські) ТЦК та СП (військкомати) щороку проводять перевірки підприємств, які перебувають на території їхньої відповідальності та в яких працюють заброньовані за ними військовозобов'язані та військовозобов'язані, які мають мобілізаційні розпорядження. Інші підприємства перевіряють раз на три роки (п. 78 Постанови № 921).

Перевіряти стан ведення військового обліку також можуть:

  • центральні органи виконавчої влади та інші держоргани, які відповідно до затверджених ними планів щороку проводять перевірку стану військового обліку на підприємствах, в установах й організаціях, які перебувають у сфері їхнього управління (п. 79 Постанови № 921);
  • обласні державні адміністрації, які разом з обласними військовими комісаріатами можуть здійснювати перевірку держорганів, підприємств, установ й організацій, що перебувають на території їхньої відповідальності (п. 80 Постанови № 921);
  • оперативні командування, які відповідно до затвердженого Генштабом ЗСУ плану проводять перевірку держорганів, підприємств, установ й організацій, що перебувають у межах зони відповідальності згідно з військово-адміністративним поділом території України (п. 76 Постанови № 921).

Якщо під час перевірки стану ведення військового обліку вищезазначені органи виявили порушення, на роботодавця можуть накласти адміністративний штраф.

За порушення у сфері військового обов'язку та військового обліку передбачена відповідальність роботодавців відповідно до статті 210-1 «Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію» Кодексу України про адміністративні правопорушення:

  • за перше порушення:
    • для громадян — від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 1 700—3 400 грн;
    • для посадових осіб — від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 3 400—5 100 грн.
  • за повторне протягом року вчинення порушення, за яке особа вже була піддана адміністративному стягненню, а також за вчинення порушення в особливий період:
    • для громадян — від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 3 400—5 100 грн;
    • для посадових осіб — від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 5 100—8 500 грн.

За матеріалами Федерації профспілок України

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Документи для повідомлення про зміну облікових даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста

У матеріалі дізнаєтесь коли потрібно повідомити про зміну облікових даних, який строк та форма повідомлення про зміну облікових даних 2025, а зразки від експертів допоможуть скласти повідомлення та супровідний лист.
35914

Наказ про стан військового обліку

Складіть наказ про стан військового обліку на підприємстві 2024 рік і завдання з військового обліку на 2025 рік за зразком від наших експертів.
87788

Військовий облік жінок

Військовий облік жінок в Україні — тема, яка є досить актуальною останні кілька років. Найбільш актуальні питання: граничний вік перебування на військовому обліку жінок; що містить нова редакція наказу про військовий облік жінок; перелік професій жінок на військовий облік; алгоритм взяття на військовий облік жінок. Все про військовий облік жінок читайте у статті, що підготували наші експерти.
33259

Зразок наказу про покладення обов’язків із ведення військового обліку

Ведення військового обліку на підприємстві — це важлива частина організації діяльності, що спрямована на забезпечення своєчасної та правильної інформації щодо військовозобов’язаних працівників. Відповідальний за ведення військового обліку займається організацією та контролем обліку військовозобов’язаних працівників, а також взаємодіє з органами військового управління. Усе про наказ про ведення військового обліку — у статті.
95658

План роботи з військового обліку на 2025 рік

Робота з військового обліку є важливим аспектом діяльності будь-якого підприємства, особливо в умовах мобілізаційної готовності. Створення детального плану допоможе систематизувати всі процеси, забезпечити точність даних та своєчасне виконання всіх необхідних заходів. Як скласти план роботи з військового обліку на 2025 рік зразок — у статті.
35623

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді