Ведення військового обліку на підприємстві: перевірки та штрафи

Хто може перевіряти стан ведення військового обліку на підприємстві і яка відповідальність роботодавців за порушення

Sluzhba_13_04.jpg

Нормативна база військового обліку

Відповідно до чинного законодавства роботодавці — підприємства усіх форм власності — мають вести військовий облік. Обов'язки роботодавця визначені в Законі України «Про військовий обов'язок і військову службу» та конкретизовані в пункті 37 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних, затвердженого постановою КМУ від 07 грудня 2016 року № 921 (далі — Постанова № 921).

Розпорядженнями голів райдержадміністрацій, міських голів міст обласного значення щороку затверджують:

  • плани перевірок стану військового обліку на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць;
  • завдання з методичного забезпечення військового обліку й підвищення кваліфікації посадових осіб, відповідальних за організацію та ведення військового обліку (п. 53 Постанови № 921).

З огляду на плани районні (міські) ТЦК та СП (військкомати) щороку проводять перевірки підприємств, які перебувають на території їхньої відповідальності та в яких працюють заброньовані за ними військовозобов'язані та військовозобов'язані, які мають мобілізаційні розпорядження. Інші підприємства перевіряють раз на три роки (п. 78 Постанови № 921).

Перевіряти стан ведення військового обліку також можуть:

  • центральні органи виконавчої влади та інші держоргани, які відповідно до затверджених ними планів щороку проводять перевірку стану військового обліку на підприємствах, в установах й організаціях, які перебувають у сфері їхнього управління (п. 79 Постанови № 921);
  • обласні державні адміністрації, які разом з обласними військовими комісаріатами можуть здійснювати перевірку держорганів, підприємств, установ й організацій, що перебувають на території їхньої відповідальності (п. 80 Постанови № 921);
  • оперативні командування, які відповідно до затвердженого Генштабом ЗСУ плану проводять перевірку держорганів, підприємств, установ й організацій, що перебувають у межах зони відповідальності згідно з військово-адміністративним поділом території України (п. 76 Постанови № 921).

Якщо під час перевірки стану ведення військового обліку вищезазначені органи виявили порушення, на роботодавця можуть накласти адміністративний штраф.

За порушення у сфері військового обов'язку та військового обліку передбачена відповідальність роботодавців відповідно до статті 210-1 «Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію» Кодексу України про адміністративні правопорушення:

  • за перше порушення:
    • для громадян — від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 1 700—3 400 грн;
    • для посадових осіб — від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 3 400—5 100 грн.
  • за повторне протягом року вчинення порушення, за яке особа вже була піддана адміністративному стягненню, а також за вчинення порушення в особливий період:
    • для громадян — від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 3 400—5 100 грн;
    • для посадових осіб — від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 5 100—8 500 грн.

За матеріалами Федерації профспілок України

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про стан військового обліку

Складіть наказ про стан військового обліку на підприємстві 2023 рік і завдання з військового обліку на 2024 рік за зразком від наших експертів.
45228

План роботи з військового обліку на 2024 рік

Складіть план роботи з військового обліку 2024 за зразком. Так зможете відслідковувати обов’язкові заходи з військового обліку, а також упорядкуєте свою роботу.
16521

Відомість до ТЦК про наявність і технічний стан транспортних засобів і техніки, а також про громадян, які працюють на підприємстві, в установі та організації на таких транспортних засобах і техніці

Керівники підприємств мають подавати до ТЦК за місцем знаходження щороку до 20 червня та 20 грудня інформацію про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють на підприємствах на таких транспортних засобах і техніці.
43820

Військовий облік

Ведення військового обліку – обов'язкова умова діяльності підприємства будь-якої форми власності. Враховуючи актуальність даного питання у наш час, слід звернути детальну увагу на особливості здійснення військового обліку на підприємстві та процедурах організації і дізнатися більше про порядок військового обліку. Матеріал стане вашим путівником під час організації військового обліку на підприємстві з нуля, адже містить усі головні, як законодавчі, так і практичні положення про військовий облік для ведення обліку військовозобов'язаних.
22788

Військовий облік жінок

Військовий облік жінок в Україні — тема, яка є досить актуальною останні кілька років. Найбільш актуальні питання: граничний вік перебування на військовому обліку жінок; що містить нова редакція наказу про військовий облік жінок; перелік професій жінок на військовий облік; алгоритм взяття на військовий облік жінок. Усе про військовий облік жінок року читайте у статті, що підготували наші експерти.
30520

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді