Переговори щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2022 рік тривають

Сторони домовилися обговорити питання підвищення заробітної плати для працівників освітньої галузі

Переговори щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2022 рік тривають

27 квітня 2021 року продовжили колективні переговори щодо встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2022 рік.

Під час другого засідання сторони представили свої офіційні позиції.

Урядова сторона запропонувала встановити на 2022 рік мінімальну заробітну плату, середньозважений розмір якої має дорівнювати 6700 грн.

Представники Сторони роботодавців повідомили, що залишаються на позиції щодо збереження, принаймні на початку 2022 року, мінімальної заробітної плати на рівні 6500 грн. з можливістю її подальшого підвищення з урахуванням результатів роботи економіки.

В Україні зріс прожитковий мінімум. Що з мінімальним окладом?

Президія ФПУ та Рішенням СПО об’єднань профспілок схвалили позицію щодо встановлення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року на рівні 6900 грн з її наступним підвищенням на кінець року до 7700 грн. Також було зазначено, що профспілкова Сторона готова обговорювати пропозиції щодо розміру мінімальної заробітної плати в рамках опрацювання проекту Бюджетної декларації на 2022-2024 роки, а також наголосили на необхідності підвищити інші показники сфери оплати праці, зокрема, розміру мінімального посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС.

В результаті засідання сторони домовилися продовжити роботу з визначення розміру мінімальної заробітної плати в рамках підготовки проекту Бюджетної декларації на 2022-2024 роки та Держбюджету на 2022 рік.

Також сторони домовилися провести окрему зустріч з обговорення питання щодо підвищення рівня оплати праці у галузі освіти.

За матеріалами Федерації профспілок України

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім’ї

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації через інвалідність члена сім'ї. Його доволі часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
8667

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
9496

Заява на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей

У статті знайдете зразок заяви на відстрочку від мобілізації у зв’язку з утриманням трьох дітей, адже його часто запитують у працівників кадрової служби та HR. Поділіться з персоналом шаблоном заяви та юридичними підказками щодо того, як її складати
12787

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
1432

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді