Трудові перевірки проводитимуть по-новому

ОМС більше не будуть проводити трудові перевірки та штрафувати роботодавців

Трудові перевірки проводитимуть по-новому

ВР 04.03.2021 року ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання», який набув чинності 27.04.2021 року. Цим законом внесена низка змін до законодавчих актів, згідно з якими органи місцевого самоврядування позбавляються повноважень щодо здійснення перевірок з праці.

Відтепер, відповідно до частини другої ст. 259 КЗпП та частини другої статті 17 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування можуть:

  • проводити перевірки, які не належать до заходів державного нагляду (контролю), лише на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад;
  • ініціювати проведення перевірок у зазначених сферах відповідними державними органами (відповідно до змін ч. 3 ст. 18 та ст. 34 цього ж закону);
  • позбавляються функцій накладення штрафних санкцій при здійсненні контролю за дотриманням законодавства про працю;
  • позбавляються права складати протоколи про адмінпорушення за частинами 1-4 статті 41 КУАП (п. 2 ч. 1 ст. 255 КУАП ).

Відбулися зміни до ст. 188-6 КУАП, а також уточнили, що адмінштраф до посадових осіб буде застосовуватись:

  • якщо вони не виконають законні вимоги посадових осіб Держпраці чи його територіальних органів щодо усунення порушень законодавства про працю, зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соцстрахування,
  • якщо вони не допустять посадових осіб Держпраці чи його територіальних органів до здійснення заходів держнагляду (контролю).

У статті 1 Закону України «Про основні засади здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» дається визначення терміну «створення перешкод» органам державного нагляду (контролю) чи їх посадовим особам при здійсненні заходів державного нагляду (контролю), а саме – невиконання законних вимог посадових осіб органу державного нагляду (контролю) або недопущення посадових осіб цього органу до здійснення заходів державного нагляду (контролю), підстави яких визначені законом.

Обов’язки суб’єкта господарювання, визначені у статті 11 Закону, відповідно доповнені новою вимогою, а саме – не створювати перешкоди органам державного нагляду (контролю) чи їх посадовим особам при здійсненні ними заходів державного нагляду (контролю) за умови, що зазначені заходи здійснюються такими особами відповідно до вимог закону.

Внесені зміни й до частини 1 ст. 6 Закону, де підставами для здійснення позапланових заходів є звернення посадових осіб органів місцевого самоврядування про порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства у випадках, коли право на подання такого звернення передбачене законом.

За матеріалами ГУ Держпраці в Запорізькій області


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529553

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123569

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді