На початку 2020 року Управління Держпраці на Сумської області провело масштабну інформативну кампанію суб’єктів господарювання щодо додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин. В ході роз'яснювальної роботи суб’єктам господарювання наголошували, що неприпустимо допускати працівника до роботи без укладання з ним трудового договору.
Як проходять перевірки з праці під час карантину
Після закінчення інформаційно-роз’яснювальної кампанії інспектори праці перевірили підприємства Сумщини на дотримання законодавства про працю.
Так, фахівці Держпраці перевірили товариство, яке здійснює свою господарську діяльність в закладах харчування та знаходиться на території м. Суми, та під час перевірки встановили, що до роботи були допущені 6 працівників без належного оформлення трудових відносин. Слід зазначити, що серед неоформлених працівників були офіціанти та кухарі, які кожен день обслуговували клієнтів, і дітей в тому числі, без будь-яких санітарних книжок та медичних довідок.
Накладання штрафів за порушення у сфері праці
За результатами перевірки інспектори склали акт та внесли припис про усунення недоліків. Суб’єкт господарювання виконав припис в повному обсязі, про що надав до Управління відповідні документи, проте відповідно до абз.2 ч.2 ст.265 КЗпП, Держпраці на підставі акту перевірки винесла постанову про штраф у розмірі 283380,00 грн за порушення вимог ч.3ст.24 КЗпП.
Товариство не погодилось із постановою Держпраці та звернулося до суду. Суд першої інстанції частково задовольнив вимоги товариства, проте Управління Держпраці не погодилось з рішенням Сумського окружного адмінсуду та звернулося до Другого адміністративного апеляційного суду, який за результатами аналізу всіх доказів скасував рішення першої інстанції та визнав законною постанову про накладення штрафу відносно використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин.
Зауважимо, під час інформаційно-роз’яснювальної роботи інспектори праці вручили інформаційні буклети про належне оформлення працівників безпосередньо директору вищевказаного закладу харчування, крім того чоловік запевняв держслужбовців, що всі його працівники працюють за трудовими договорами, хоча саме в цей час поруч з ним виконували роботи кухарі, які, як встановили пізніше, працювали без трудових договорів. Даний факт підтверджується відповідними фотоматеріалами.
❗ Роботодавець повинен самостійно вчасно усувати недоліки. Якщо підприємство не бажає працювати законно, йому можуть загрожувати відповідні штрафні санкції.
За матеріалами Управління Держпраці в Сумській області