Мобілізація медпрацівників: чи є винятки?

Які категорії не підлягають призову?

image60

Як оформити увільнення працівника через призов під час мобілізації

Мобілізація медпрацівників в умовах воєнного стану проводиться на тих же засадах, що й мобілізація інших категорій населення.

Так, мобілізація в Україні є загальною та проводиться впродовж 90 діб з набрання чинності відповідним Указом Президента. Проте військовозобов’язані медичні працівники можуть бути такими, що не підлягають призову. Зокрема, законодавство передбачає такі винятки для:

  1. заброньованих на період мобілізації та на воєнний час в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
  2. визнаних відповідно до висновку ВЛК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців;
  3. такі, що мають на утриманні:
    • трьох чи більше дітей віком до 18 років;
    • дитину з інвалідністю підгрупи А віком до 18 років;
    • дитину з інвалідністю, яка має будь-які види порушень функцій організму ІІІ-ІV ступеня та обмеження життєдіяльності будь-якої категорії ІІ-ІІІ ступеня, або дитину з інвалідністю, яка має функціональні порушення в організмі та обмеження життєдіяльності, що відповідають критеріям для встановлення І чи ІІ групи інвалідності для повнолітньої особи;
    • повнолітню дитину, яка є особою з інвалідністю I чи II групи, до досягнення нею 23 років;
    • дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, віком до 18 років – самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
    • зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

Крім того, під час мобілізації на особливий період не підлягають призову на військову службу медичні працівники, якщо вони:

  • здобувають фахову передвищу та вищу освіту, є асистентами-стажистами, аспірантами та докторантами, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
  • є науковими та науково-педагогічними працівниками закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менше як на 0,75 ставки;
  • мають близьких родичів, які загинули або пропали безвісти під час проведення АТО.

За матеріалами Вищої школи адвокатури НААУ

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити увільнення працівника через призов по мобілізації

Фахівці Експертус Кадри роз’яснили, хто і як може призвати працівника на військову службу під час мобілізації. А також підготували для вас зразок наказу про увільнення у зв’язку з призовом по мобілізації. Наша команда продовжує працювати для вас і в умовах воєнного стану.
108910

Як оформити вихід на роботу після військової служби та демобілізації працівника

Що має зробити кадровик, щоб демобілізований або працівник, який пройшов військову службу, міг приступити до роботи? Розгляньмо кілька сценаріїв, які можуть трапитися на практиці.
87667

Осінній призов на строкову службу 2019: алгоритм для кадровика

Протягом жовтня – грудня 2019 року в Україні проходить осінній призов на строкову військову службу. Як діяти кадровику, коли працівника призвали на строкову військову службу 2019. Які законодавчі гарантії закріплені за працівником-призовником, — розкажемо у статті.
24648

Осінній призов офіцерів запасу 2018: призивають вдвічі більше, ніж планувалось

У листопаді 2018 року військовий вишкіл пройде 1000 офіцерів запасу замість планованих 500-та. Детально про те, чим зумовлено збільшення кількості призовників та кого призиватимуть, — у статті.
10283

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді