Відсторонення працівника: що може бути причиною?

Держпраці перелічила законні підстави

image50

Відсторонення від роботи та відпустка за графіком

Державна служба України з питань праці назвала перелік законних підстав для відсторонення працівника.

Зауважимо, відстороненння — це призупинення виконання особою своїх трудових обов’язків за рішенням уповноважених на це компетентних органів з підстав, передбачених законодавством. Кодекс законів про працю України передбачає відсторонення у таких ситуаціях:

  • поява на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
  • відмова або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
  • в інших випадках, передбачених законодавством.

Цей перелік є вичерпним, адже інших можливих причин КЗпП не містить.

Варто пам'ятати, що працівник має бути повідомлений про відсторонення. Оголосити про це керівник підприємства може наказом або розпорядженням. Водночас працівник має право оскаржити наказ про відсторонення від роботи у встановленому законом порядку.

Скачайте зразок наказу про відсторонення працівника від роботи

Зазвичай одночасно працівникові призупиняють виплату заробітної плати.  Що ж до терміну відсторонення, то його встановлюють до усунення зазначених причин.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління

Державної служби України з питань праці

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Відсторонення працівника від роботи

Статтею 46 КЗпП передбачено відсторонення працівника від роботи у певних випадках. Про поняття, підстави та порядок відсторонення працівника від роботи, про відсторонення від роботи під час воєнного стану, читайте у статті.
11144

Як відсторонити від роботи невакцинованого працівника

МОЗ зобов’язав вакцинуватися від ковіду працівників певних закладів та установ. Першими мають вакцинуватися працівники закладів освіти та державних органів. На черзі — підприємства критичної інфраструктури. Якщо ваше підприємство потрапило до переліку МОЗ, маєте відсторонити від роботи невакцинованих працівників
183487

Відсторонення від роботи водія за результатами передрейсового огляду

Під час передрейсового огляду у водія підприємства виявлено високий артеріальний тиск. Якими мають бути дії роботодавця в цьому разі? Якими нормативними актами керуватися У таких випадках?
4731

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді