Про те, чи потрібна заява працівника у разі звільнення за угодою сторін, вперше роз’яснює Міністерство соціальної політики України у листі від 04.04.2014 № 60/06/186-14
Про те, чи потрібна заява працівника у разі звільнення за угодою сторін, вперше роз’яснює Міністерство соціальної політики України у листі від 04.04.2014 № 60/06/186-14.
Однією з підстав припинення трудового договору є угода сторін (п. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).
Законодавством не передбачено обов’язкового оформлення письмового документа, що ініціює звільнення (заяви працівника або повідомлення роботодавця), тому ініціатива щодо звільнення може бути висловлена працівником або роботодавцем іншій стороні усно.
Крім того, не встановлено і відповідного порядку чи строків припинення трудового договору за угодою сторін, тому вони визначаються працівником і власником або уповноваженим ним органом (далі — роботодавець) у кожному конкретному випадку.
Звільнення за угодою сторін означає, що роботодавцем та найманим працівником досягнуто спільної згоди щодо припинення трудового договору у визначений строк.
У наказі/розпорядженні про звільнення за угодою сторін зазначаються:
- підстава звільнення за угодою сторін з посиланням на пункт 1 статті 36 КЗпП;
- дата звільнення, про яку домовлялися сторони.
Під час ознайомлення з наказом працівник фіксує свою згоду власноручним підписом.
У пригоді Вам неодмінно стане:
Звільнення за угодою сторін: припиняємо трудові відносини
Підготувала Ольга Янчіцька,
головний редактор газети «Експертус Тиждень», редактор «Експертус Кадри»
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.