Однакові посади з різними окладами стануть реальним ризиком для роботодавця

Мінекономіки працює над законопроектом про рівну винагороду за рівноцінну працю.
Як скласти і затвердити штатний розпис
Такий Закон має бути, адже Україна зобов’язалася його ухвалити у зв’язку з ратифікацією Конвенції Міжнародної організації праці № 100 «Про рівне винагородження чоловіків і жінок за працю рівної цінності», приєднанням України до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC). Розроблення Закону необхідне й для виконання п. 4 Плану заходів з реалізації зобов’язань Уряду України, взятих в рамках міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження гендерної рівності.
Чи можна за однаковими посадами встановити різні оклади
Представники сторін соціального діалогу, науково-дослідних установ, а також міжнародних організацій-засновників EPIC обговорили концепцію законопроекту під час круглого столу 19 травня 2021 року та акцентували увагу на проблемах нерівності у сфері оплати праці, які впливають на гендерний розрив:
- недостатній рівень мінімальної заробітної плати;
- занижений розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС та низька заробітна плата в галузях бюджетної сфери, де переважну частку зайнятих складають жінки;
- значні диспропорції в оплаті праці працівників та ТОП-менеджмента підприємств.
Чи можна встановити різні посадові оклади для однакових посад з різними обов’язками в різних підрозділах
Законодавче врегулювання трудових відносин задля забезпечення рівної винагороди за працю рівної цінності унеможливить введення в штатний розпис однакових посад з різними окладами та законодавчо визначить неправомірність таких дій.
Олена Петровська,
експерт Експертус Кадри
За матеріалами Федерації професійних спілок України
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.