Мінцифри запустило для держслужбовців національний тест на цифрову грамотність

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
За допомогою тесту у держслужбовців оцінять 30 цифрових компетентностей

Мінцифри запустили для держслужбовців національний тест на цифрову грамотність

Державні службовці відтепер можуть дізнатися власний рівень цифрової грамотності. Після складання національного тесту на цифрову грамотність для держслужбовців кожен отримає електронний сертифікат і зможе вдосконалити саме ті цифрові навички, які є більш слабкими.

Як вести особові картки державних службовців

Мінцифри запустило на порталі Дія.Цифрова освіта національний тест на цифрову грамотність для державних службовців.

Під час презентації тесту заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що ініціатива допоможе підвищити ефективність діяльності державних службовців.

«Державна служба — це можливість змінювати країну на краще. Це масштабні проекти національного та міжнародного характерів, що позитивно впливають на життя мільйонів людей, бізнеси та державні інституції. При цьому кількість бюрократичних, паперових процедур скорочується і робота державного службовця вже не така, як 5-10 років тому. Держслужбовці обов’язково мають володіти сучасними професійними компетентностями», — заявила Валерія Іонан.

Цифрограм для держслужбовців заснований на рамці цифрових компетентностей для громадян України та оцінює 30 цифрових компетентностей.

Як держслужбовцю виконати індивідуальний план професійного навчання і набрати кредит ЄКТС

Цифрограм для держслужбовців втілений за підтримки Програми EGAP, що фінансується Швейцарією і реалізується Фондом Східна Європа. Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа:

«Сьогодні цифрова грамотність стає критичною необхідністю для кожного, і державні службовці не є винятком. Особливо, якщо зважати на курс побудови «держави в смартфоні», якого дотримується Україна. Що більше держслужбовців опанують цифрові інструменти і матимуть мотивацію навчатися нового, то продуктивнішою буде їхня робота, то легше буде впроваджувати реформи в роботі державного апарату».

Цифрограм для держслужбовців є складовим компонентом Цифрограму, технічний компонент якого реалізований за підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Голова Нацагентства України з питань державної служби Наталія Алюшина підкреслила, що державні службовці завдяки Цифрограму дізнаються свій рівень цифрової грамотності, свої сильні та слабкі сторони.

«Швидке розповсюдження цифрових технологій робить важливим розвиток цифрових навичок державних службовців. Тож завдяки цифрограму вони можуть з’ясувати рівень власної цифрової грамотності, свої «сильні» та «слабкі» сторони. Для чого це потрібно? Щоб розуміти, які базові знання вже є, а над чим варто попрацювати та поглибити. Важливо і те, що отримані результати можна буде використовувати як основу для професійного навчання державних службовців. З іншого боку відзначу, що цифрограм важливий і для нашого Агентства, оскільки ми займаємося формуванням державного замовлення на професійне навчання держслужбовців за різними програмами професійного спрямування. Саме наявність такого інструменту допоможе спрогнозувати запит і потребу в професійному навчанні в напрямку цифрової освіти і вчасно це забезпечити. Але найголовніше, що цифрограм, безумовно, буде сприяти розвитку професійних кадрів на державній службі і потенційних кандидатів також», - зауважила Наталія Алюшина.

«Цифрові компетентності не викликають питання, потрібно це чи ні. Це — чітка вимога часу і ринку праці. Професії потребують володіння цифровими навичками і без цих компетентностей працівник ставатиме неконкурентоспроможним. З кожним роком відсоток тих, хто володіє необхідними цифровими навичками, збільшується, і в першу чергу — завдяки таким проектам, як Цифрограм», — зазначив Голова НАК Юрій Баланюк.

Голова Правління Асоціації «Професійний Уряд» Іванна Дідур заявила, що через декілька років ми побачимо, як наша державна служба стає професійнішою, як держслужбовці працюють з викликами сьогодення, використовуючи цифрові навички на високому рівні, навіть вищому, ніж у країнах Західної Європи.

Трансляція брифінгу щодо національного тесту на цифрову грамотність для держслужбовців доступна на YouTube-каналі Кабміну.

За матеріалами Урядового порталу

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Аналіз судової практики у трудових спорах

У сфері трудових правовідносин судова практика відіграє важливу роль для формування стабільного правозастосування, захисту прав працівників і роботодавців, а також для тлумачення норм трудового законодавства. В умовах постійного оновлення правової бази України актуальним є ґрунтовний аналіз судової практики у трудових спорах. Яка практика розгляду судами трудових спорів — читайте у статті.
103

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
538362

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67881

Роль кадровика в командній роботі

Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
302

Психологія конфлікту: чому ми сваримось на роботі

Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
515

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді