Повідомлення потрібно подавати, якщо посада держслужбовця входить до переліку посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків

Зразки для ефективної роботи кадровика
НАЗК розповідає, чи потрібно подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані головному спеціалісту.
Які посадовці мають обов’язок подавати повідомлення?
Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані подається протягом 10 днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на понад 50 прожиткових мінімумів (113,5 тис. грн у 2021 році), якщо ви:
- службова особа, яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище;
- декларант, який займає посаду, пов’язану з високим рівнем корупційних ризиків.
Більшість посад державної служби категорії "В" не входять до цих переліків, але за деяких умов державні службовці категорії "В" справді мають обов’язок подавати такі повідомлення.
НАЗК затвердило переліки посад із високим та підвищеним корупційним ризиком
Держслужбовець категорії "В" повинен повідомляти НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, якщо його посада визначена структурою державного органу, юрисдикція якого поширюється на всю територію України, у разі недоцільності утворення структурних підрозділів.
Наприклад, це може бути посада головного спеціаліста з внутрішнього аудиту одного із державних органів, яка не передбачає наявності структурного підрозділу в установі. Така посада входить до переліку посад, пов’язаних з високим рівнем корупційних ризиків.
Як подати повідомлення?
Повідомлення треба подати в електронному вигляді до Реєстру декларацій. Увійти до Реєстру можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
Далі вам потрібно:
- натиснути на кнопку «Нове повідомлення про суттєві зміни в майновому стані»;
- ознайомитися з правилами заповнення;
- перейти до заповнення форми та внести всю необхідну інформацію;
- натиснути на кнопку «Подати документ».
☝ Інформацію, включену в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, потрібно також відобразити в декларації за відповідний період.
За матеріалами НАЗК
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.