Куди звертатися у разі порушення прав працівників?

Розповідаємо, як правильно формувати звернення до Держпраці

Куди звертатися у разі порушення прав працівників?Згідно зі ст. 5 Закону України «Про звернення громадян», звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.

🖺Воєнний стан: тривалість і підстави. Шпаргалка

При цьому це може бути як індивідуальне, так і колективне звернення. Форма його може бути або усною, або письмовою.

Усне звернення працівник може озвучити на особистому прийомі або телефоном. Для цього слід звернутися до визначених контактних центрів чи на гарячу лінію установи. Посадові особи при цьому реєструють такі звернення.

Що ж до письмового звернення, то його надсилають поштою або ж особисто передають до відповідного органу (це також може зробити уповноважена особу, якщо такі повноваження оформлено згідно з законодавством). Крім того, можна використовувати електронну форму подачі.

При цьому слід надати такі дані:

  • прізвище, ім’я, по батькові;
  • місце проживання;
  • суть питання, зауваження, пропозиції, скарги чи вимоги. 
  • електронна пошта (для електронних звернень) або інші засоби зв'язку із заявником.

Якщо звернення надається у письмовій формі, його слід засвідчити своїм підписом (для електронної форми підпис не потрібен).

За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5441

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529554

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123570

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді