
Зразки для ефективної роботи кадровика
16 липня 2021 року стартує іспит на рівень володіння державною мовою. Призначення іспиту – визначити рівень володіння державною мовою осіб, які претендують на обрання чи призначення на посади, визначені частинами першою і другою ст. 9 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
Від сьогодні усі охочі зможуть завантажити пакет іспитових завдань із правильними відповідями, які допоможуть ознайомитися зі змістом та структурою іспиту на рівень володіння державною мовою та підготуватися до нього.
Нагадуємо, що іспит на рівень володіння державною мовою містить частини:
- «Культура мови»,
- «Читання»,
- «Письмо»,
- «Говоріння».
Завдання з «Культури мови» дають можливість особі показати вміння дотримуватися мовних норм, засвідчити лексичну та словотвірну вправність; обізнаність у сфері офіційно-ділового стилю та міжособистісного спілкування.
Завдання частини «Читання» мають на меті перевірити вміння особи повністю розуміти прочитаний текст, критично осмислювати його та встановлювати взаємозв’язки між частинами.
Особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків
Завдання частини «Письмо» перевіряють уміння письмово створювати текст із дотриманням норм сучасної української літературної мови.
Частина «Говоріння» передбачає діалог з екзаменатором та монологічне повідомлення на задану тему. Особа матиме змогу показати вміння ініціювати розмову, підтримувати та завершувати її, висловлювати власну думку щодо запропонованої теми під час спілкування.
Звертаємо увагу, що ці завдання були частиною апробації, яку проводила Комісія з 17 травня до 17 червня 2021 року, і не будуть використані повторно в іспиті на рівень володіння державною мовою.
Ви можете завантажити та переглянути пакет іспитових завдань.
За матеріалами Нацкомісії зі стандартів державної мови
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.