Мінсоцполітики про соціальні пільги і підвищення оплати праці медичних працівників

Міністерство соціальної політики України повідомляє про забезпечення соціальними гарантіями медичних працівників та підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівників наркологічного диспансеру у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці в листі від 13.03.2014 № 853/0/10-14/5

Міністерство соціальної політики України повідомляє про забезпечення соціальними гарантіями медичних працівників та підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівників наркологічного диспансеру у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці в листі від 13.03.2014 № 853/0/10-14/5.

Пунктом «ї» статті 77 Закону України «Основ законодавства України про охорону» здоровя від 19.11.1992 № 2801-XII (далі — Закон № 2801) передбачено, що медичні і фармацевтичні працівники, які мешкають і працюють в сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонери, які раніше працювали медичними та фармацевтичними працівниками і мешкають в цих населених пунктах, мають право на безкоштовне користування житлом з освітленням і опаленням.

У теж час, пунктом 14 постанов Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» від 28.05.2008 № 530 встановлено, що пільги, компенсації і гарантії, на які згідно із законами мають право окремі категорії працівників бюджетних установ, надаються за умови, якщо розмір наданих пільг в грошовому еквіваленті разом із середньомісячним сукупним доходом пільговика за попередні шість місяців не перевищує 900 гривень.

Пільги щодо оплати житлово-комунальних послуг працівникам бюджетних установ надаються за умови, якщо розмір наданих пільг в грошовому еквіваленті разом з середньомісячним сукупним доходом працівника за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який надає право на податкову соціальну пільгу (п. 1 Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2003 № 426; далі — Порядок № 426).

Пунктом 10 Порядку № 426 передбачено, що установи, в яких працюють медичні працівники, проводять роботу з надання пільг, компенсацій і гарантій, зокрема:

  • розраховують розмір пільг, що надаються працівникам;
  • розподіляють за згодою працівників обчислені суми знижки з оплати послуг між підприємствами та організаціями, що надають послуги;
  • подають в установленому порядку органам праці і соціального захисту населення, підприємствам і організаціям, що надають послуги, відомості про працівників та розмір грошового еквіваленту пільг.

Тому для реалізації права на пільги, передбачені пунктом «У» статті 77 Закону № 2801, медичним працівникам необхідно звертатися до установи, де вони працюють.

Щодо підвищення посадових окладів (тарифних ставок) працівників наркологічного диспансеру у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці повідомляється, що умови і розміри оплати праці працівників закладів охорони здоров’я і установ соціального захисту населення врегульовані спільним наказом Мінпраці і МОЗ України «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови).

Посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ і структурних підрозділів, перелік яких приведений у додатку 3, підвищуються на 25% і на 15% у зв’язку з шкідливими і важкими умовами праці (пп. 2.4.5 Умов).

Відповідно до пункту 1.5 цього додатка працівникам психіатричних(психоневрологічних), наркологічних установ, їх структурних підрозділів, що працюють на посадах лікарів незалежно від їх найменування, фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою незалежно від їх найменування (за винятком відділень, кабінетів, палат, не призначених для лікування психічно хворих та осіб, які страждають хронічним алкоголізмом і наркоманією), заступникам головного лікаря з економічних питань, завідуючих господарством, професіоналів, фахівців і технічних службовців, в т. ч. бібліотечним і соціальним працівникам, працівникам клубу, психологам, юрисконсультам, санітаркам усіх найменувань, сестрам-хазяйкам, реєстраторам медичним; робітникам, які працюють у відділеннях, — перукарям, гардеробникам, ліфтерам та ін.; робітникам, які зайняті обслуговуванням хворих, посадові оклади підвищуються на 25%.

 

Увага

Умовами не визначено, при якому рівні навантаження встановлюється зазначене підвищення посадових окладів. Для встановлення такого підвищення робочі місця цих працівників не вимагають проведення атестації за умовами праці.

Працівники, в т. ч. професіонали, фахівці, технічні службовці і робітники (зайняті обслуговуванням хворих), мають право на вказане підвищення посадових окладів (тарифних ставок), якщо вони працюють у відділеннях, палатах і кабінетах для лікування психічно хворих і осіб, що страждають хронічним алкоголізмом і наркоманією, тобто безпосередньо обслуговують хворих.

Працівникам, яким функціональними обов’язками (посадовими, робочими інструкціями, кваліфікаційними характеристиками) не передбачено обслуговування хворих, в т. ч. водіям автотранспортних засобів, прибиральникам службових приміщень, посадові оклади (ставки) у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці нині не підвищуються.

Конкретний перелік посад працівників, яким посадові оклади (тарифні ставки) підвищуються у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці, затверджується керівником установи за узгодженням з профспілковим комітетом залежно від функціональних обов’язків і роботи у шкідливих та важких умовах праці.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5508

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
854

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529684

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123625

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
361

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді