Чергова пенсійна реформа: всі пенсії призначатимуть за єдиним законом

Уряд України планує здійснити комплексну реформу системи пенсійного забезпечення в Україні шляхом переходу на єдиний принцип визначення розмірів та нарахування всіх видів пенсій, надбавок, підвищень та доплат до них за одним законом

Уряд України планує здійснити комплексну реформу системи пенсійного забезпечення в Україні шляхом переходу на єдиний принцип визначення розмірів та нарахування всіх видів пенсій, надбавок, підвищень та доплат до них за одним законом.

Законопроект України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій» розроблявся із залученням центральних органів виконавчої влади (розробники Мінсоцполітики та Пенсійний фонд України), народних депутатів України, соціальних партнерів (Федерація роботодавців та Федерація професійних спілок України), громадських організацій, зокрема Проекту реанімаційних реформ, USAID, міжнародних експертів, науковців, представників асоціацій учасників системи недержавного пенсійного забезпечення та ін.

У разі прийняття законопроекту пенсії виплачуватимуться з трьох джерел:

  • солідарної системи;
  • накопичувальної системи;
  • системи недержавного пенсійного забезпечення.

Передбачається удосконалення функціонування солідарної системи, зокрема скасування спеціальних пенсій (крім спеціальних пенсій для військовослужбовців), звільнення солідарної системи від невластивих для неї виплат.

З 1 січня 2016 року пенсія державним службовцям, працівникам органів місцевого самоврядування, податківцям, митникам, прокурорам, суддям та науковим і науково-технічним працівникам призначатиметься на загальних умовах. Спеціальні пенсії, призначені до 1 січня 2016 року, будуть виплачуватись у розмірах, визначених законодавством, яке діяло до зазначеної дати.

Крім того, з 1 січня 2016 року вказані вище категорії працівників сплачуватимуть підвищену ставку внеску (2,5% від зарплати), яка буде надходити до накопичувального пенсійного фонду. За сплату внесків передбачається виплачувати при виході на пенсію за віком разову компенсацію за стаж державної служби не менше 10 років, наявний в особи на 1 січня 2016 року.

Накопичувальну пенсійну систему планується запровадити з 1 січня 2017 року. Обов’язковому страхуванню в накопичувальній пенсійній системі підлягатимуть особи до 35 років. Водночас застраховані особи, яким станом на 1 січня 2017 року виповниться не більше 55 років, матимуть право добровільно до 1 січня 2018 року взяти участь у накопичувальній системі пенсійного страхування.

Розмір внеску у 2017 році становитиме 2% та щороку збільшуватиметься на 1%, до досягнення 7% у 2022 році, у подальшому цей відсоток залишатиметься незмінним. По мірі збільшення розміру внеску для застрахованої особи, починаючи з 2018 року, відповідно зменшуватиметься розмір єдиного внеску для роботодавця.

Законопроектом визначено також категорії учасників професійної пенсійної програми.

Ця програма дозволить формувати заощадження, якими особа зможе скористатися до досягнення загального пенсійного віку.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді