Карантин планують скасувати

Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
МОЗ переглядає «карантинну» постанову

image82

Інфостенд. Карантин у зв’язку з COVID-19: тривалість та підстави

МОЗ розглядає можливість скасувати карантинні обмеження, які запроваджували через пандемію COVID-19. Про це повідомив голова МОЗ Віктор Ляшко.

МОЗ потрібен час, щоб провести аудит та підготуватися скасувати постанову КМУ, згідно з якою в Україні діє карантин, оскільки це пов’язано з протиепідемічними обмеженнями та діями суб'єктів господарювання під час карантину. Попри те, що 05 травня 2023 року ВООЗ скасувала надзвичайний стан, який оголошували через COVID-19, миттєво скасувати карантин в Україні не можна через економічні чинники.

Нагадаємо, що КМУ продовжив режим надзвичайної ситуації та карантин у зв’язку зCOVID-19до 30 червня 2023 року. Відповідні зміни внесли до розпорядження КМУ «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25.03.2020 № 338 й постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020 №1236.

Поки що надавайте працівникам карантинні відпустки без збереження зарплати (п. 3-1 ч. 1 ст. 25, ч. 3 ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР), але тільки до 30 червня 2023 року.

Олена Петровська

За матеріалами РБК

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5484

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41162

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19207

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96913

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26037

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді