Карантин планують скасувати

Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
МОЗ переглядає «карантинну» постанову

image91

Інфостенд. Карантин у зв’язку з COVID-19: тривалість та підстави

МОЗ розглядає можливість скасувати карантинні обмеження, які запроваджували через пандемію COVID-19. Про це повідомив голова МОЗ Віктор Ляшко.

МОЗ потрібен час, щоб провести аудит та підготуватися скасувати постанову КМУ, згідно з якою в Україні діє карантин, оскільки це пов’язано з протиепідемічними обмеженнями та діями суб'єктів господарювання під час карантину. Попри те, що 05 травня 2023 року ВООЗ скасувала надзвичайний стан, який оголошували через COVID-19, миттєво скасувати карантин в Україні не можна через економічні чинники.

Нагадаємо, що КМУ продовжив режим надзвичайної ситуації та карантин у зв’язку зCOVID-19до 30 червня 2023 року. Відповідні зміни внесли до розпорядження КМУ «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25.03.2020 № 338 й постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020 №1236.

Поки що надавайте працівникам карантинні відпустки без збереження зарплати (п. 3-1 ч. 1 ст. 25, ч. 3 ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР), але тільки до 30 червня 2023 року.

Олена Петровська

За матеріалами РБК

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про внесення змін до наказів

Необхідність внести зміни до наказу можуть спричинити різні обставини. Розгляньмо, як правильно оформити наказ про внесення змін до наказу.
94572

Заява на навчальну відпустку: зразок

Працівник має подати роботодавцю заяву та довідку-виклик навчального закладу. У статті — готовий зразок такої заяви за вимогами ДСТУ 4163:2020. Скачуйте та використовуйте у роботі
39185

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
40078

Суміщення професій та посад

На підприємстві працівник може виконувати, крім основних обов’язків, ще й додаткову роботу. Така діяльність у трудовому законодавстві називається «суміщення професій (посад)». У чому полягає суміщення професій і посад, скільки посад можна суміщувати одночасно та чи передбачена законодавством доплата за суміщення посад, — дізнаєтесь у статті.
71147

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді